Daum: Hatalara rağmen kutlarım

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Macar rakipleri Honved karşısında turu geçme hedefini gerçekleştirdikleri için futbolcularını kutladı.

07.08.2009 - 00:10

Daum: Hatalara rağmen kutlarım

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş mücadelesinin ardından değerlendirme yapan Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, ''Sanırım skor olarak önde olduğumuz için son dakikalarda futbolcularım, Denizlispor maçını da düşünerek 'Tamam artık, bu turu geçtik' diye düşündü ve kalemizde gol gördük. Sonuçta takımımı kutluyorum, turu geçme hedefimizi yakaladık'' diye konuştu.

2 maçta da Honved'den daha iyi bir ekip olduklarını gösterdiklerini anlatan Daum, ''Honved, hem İstanbul'da hem burada hiçbir zaman pes etmedi, 2 maçta da iyi mücadele etti. Bugün de sonuna doğru birkaç pozisyon yakaladı. 60 dakika kadar 10 kişiyle oynadık, bu maçın sonunda kendini belli etti. Ama takımımızı kutlamam gerekiyor, hiç itiraz etmeden disiplinli bir biçimde 10 kişiyle iyi bir mücadele gösterdi'' dedi.

''BİRAZ DA FUTBOLCULARIMI KORUMAM GEREKİYOR''
Savunmadaki sıkıntıya nasıl çözüm bulacağı sorulan Daum, ''Bunun tek çaresi var daha çok çalışmak. Çalışarak hataları gidermek istiyoruz. Gördüğümüz pozisyonlar maçın sonuna doğru oldu. 10 kişiyle oynadık. Biraz da futbolcularımı korumam gerekiyor. Honved'i de kutlamalıyız. Yalnızca Fenerbahçe olduğumuz için rakibi ezip geçecek değiliz. Sakatlarımız da vardı. 30. dakikadan sonra 1 kişi daha az oynadık, bunları da görmek gerekir'' şeklinde yanıt verdi.

Bilica'nın kırmızı kartını nasıl karşıladığı sorulan Alman teknik adam, ''Biz centilmence kırmızı kartı kabul ettik, itiraz etmedik. Bu da Fenerbahçelilik'tir'' yanıtını verdi.

TIBOR SISA
Honved Teknik Direktörü Tibor Sisa ise Fenerbahçe karşısında çok sayıda gol pozisyonu üretmelerinin kendileri için çok sevindirici olduğunu ifade ederek, ''Ama mucizeyi gerçekleştiremedik'' dedi.

Sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen futbolcularının eksikliğini hissettiklerini anlatan Sisa, Fenerbahçe'ye UEFA Avrupa Ligi'nde şans dileyerek, Daum'un elini sıktı.

Bu arada basın toplantısının başında salonun elektriği kesilirken, toplantı bir süre kameraların ışıklarıyla sürdü, daha sonra elektrik normale döndü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...