NTV

Daum: Kimse bizi küçümsemesin

Spor

Fenerbahçe teknik direktörü Daum Twente maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında 'Kimse bizi küçümsemesin' açıklamasını yaparken kazanma şanslarının da yüzde yüz olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi (H) Grubu'nda Twente ile yapacakları maçta, kendilerini son haftalarda çok iyi performans sergileyen bir ekibin beklediğini söyledi. Daum, De Grolsch Veste Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Yüksek bir konsantrasyonla maça başlayıp iyi bir neticeyle sahadan ayrılmak istediklerini kaydeden Daum, "Hepinizin bildiği gibi son neticelerimiz ve performansımız da iyi değildi. Şunu herkes bilsin bizim takımı kimse küçümsemesin. Bu takımın neler yapabileceğini bir çok maçta defalarca gösterdik.

Bunu bugünkü maçta bir kez daha göstermek istiyoruz" dedi. Twente karşısında ilk maçta çok sayıda pozisyon bulduklarını hatırlatan Daum, "Bugün bizi son haftalarda çok iyi bir performans sergileyen bir ekip bekliyor. Ama ilk maçta da gördüğümüz gibi bir çok gol pozisyonu yakaladık. Bunu yarın da bekliyoruz. Oynadığımız iyi maçlarla avantajlı durumu yakaladık. Bugünkü maçtan sonra da Twente'nin önünde olmak istiyoruz. Böyle maçları detaylar belirler. Dikkatli olmamız lazım. Yüksek bir konsantrasyonla maça başlayıp iyi bir neticeyle bitirmek istiyoruz" diye konuştu. Daum, kazanma şanslarının ne kadar olduğu sorusuna, "Yüzde yüz" şeklinde yanıt verdi.

"KAZANMAK İSTİYORSANIZ, ..."
Daum, Turkcell Süper Lig'de son haftalarda aldıkları kötü sonuçlarda takımda nelerin eksik olduğu yönündeki soruya şöyle yanıt verdi:"Profesyonel futbol sonuç oyunudur. Beşiktaş maçında 3-0 kaybettik ama iyi bir maç oynadık diye düşünüyorum. Emre'nin sakatlığı olmasaydı sonuç bambaşka olurdu, bunu biliyorum. Yediğimiz ilk gole kadar gayet iyi oynadık. Kasımpaşa maçına gelince, ben de o maçı size anlatamam. Kötü bir akşam yaşadık. Eksik futbolcularımız olsa da ileri ki maçlarda en iyi şekilde performansımızı sergileyeceğimize inanıyorum. Ama son maçta net bir şekilde şunu gördük, koşmak isteyen, mücadele isteyen futbolcu lazım. Maalesef Kasımpaşa maçı bizi memnun etmedi. Bir maçı kazanmak istiyorsanız koşma ve mücadele isteği yüksek olacak. Bunları daha iyi yapmamız lazım."

"YANLIŞ ANLAŞILMA OLDU"
Kasımpaşa maçında yaptığı açıklamanın ışığında yarınki mücadelede de futbolcuların isteğine göre bir taktik anlayış mı, yoksa farklı bir taktik mi uygulayacakları sorulan Alman teknik adam, ifadelerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, şöyle konuştu:"Çıkan haberlerden sonra belki yanlış bir anlaşılma oldu. Belki daha net söylemem gerekiyordu. Benim futbolcularımın isteğine göre bir taktik uygulamam söz konusu değil. Futbolculara sadece şunu sordum: Eğer iki forvetle oynarsak orta alandaki görevi taktiksel anlamda yerine getirebilir misiniz? 'Yapabiliriz' dediklerinde bu bana belki de güvence verdi. İki forvetle oynadığımız zaman Alex de takımda varsa orta alanda oynayan futbolcuların görevi bambaşka oluyor. Futbolcunun istediğini yaptığımı söyleyemeyiz. Orta alanda 3 kişiyle oynadığımız zaman diğer sisteme göre çok fark ediyor. Mehmet, Cristian ve Selçuk ile görüştüm. Bu görevi üstlenebileceklerini söylediler. Herkes 'yaparız' deyince ben de güvendim. Sonuçta birebir yaptığımız görüşmelerde futbolculara taktiksel anlamda şeyler söyledik. Onlara hangi sistemde oynayabileceğimizi sormadım."Daum, Önder'i sakatlığı nedeniyle 19 kişilik kadroya almadığını, kadroda bulunan Santos ve Cristian'ın durumlarının da antrenmanda sonra netlik kazanacağını sözlerine ekledi.

SELÇUK ŞAHİN: ŞU ANDA AVATAJLIYIZ
Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, UEFA Avrupa Ligi (H) Grubu'nda bugün Twente karşısında kazanarak gruptan birinci çıkmayı garantilemek istediklerini söyledi. Sarı-lacivertli futbolcu, De Grolsch Veste Stadı'nda antrenman öncesi düzenlenen basın toplantısında, Twente maçını değerlendirdi. Selçuk'un görüşleri şöyle: "Bugün saygı duyduğumuz bir ekibe karşı mücadele edeceğiz. Grupta lideriz. Açıkçası şu anda avantajlıyız ama gerçekten zor bir karşılaşmaya çıkacağız. Amacımız galip gelerek gruptan birinci çıkmayı garantilemek. Bunu da başaracak güçte ve kalitedeyiz. İnşallah bugün de her şey olumlu gider ve buradan galip çıkarız. İnşallah gülen taraf biz oluruz."