Daum: Rakibimiz güçlü

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi H Grubu'nda bu akşam yarın kendilerini Moldova deplasmanında zorlu bir rakibin beklediğini söyledi.

30.09.2009 - 20:17

Daum: Rakibimiz güçlü

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, FC Sheriff Tiraspol ile bu akşam yapacakları Avrupa Ligi maçı öncesi Tiraspol'deki statta düzenlenen basın toplantısında, maçla ilgili değerlendirme yaparak soruları yanıtladı.

Rakiplerinin ulusal anlamda belli başarıları elde ettiğini, bundan sonraki hedefinin uluslararası başarılar olduğunu ifade eden Daum, ''Bu akşam bizi zor, güçlü bir rakip bekliyor. Hem fizik anlamında güçlü hem de geçmişte elde ettikleri başarılar bunu gösteriyor. Geçen yıllarda bu takım belli kriterlere göre oluşturulmuş. Ulusal başarıları var. Düşündükleri diğer adım uluslararası başarı'' diye konuştu.

FC Sheriff Tiraspol'un fizik ve mücadele anlamında dikkat çeken kaliteli futbolcularının bulunduğunu anlatan Daum, ''Bizi 90-92 dakika baskı yapan bir takım bekliyor. Çok zor bir rakiple karşılaşacağız. Bunu biliyor ve buna hazırlıklıyız. Twente maçında gördük, herşeye daha ayrıntılı hazır olmak gerekiyor. 70-80 dakika konsantreli oynamak yetmiyor. Bunu gördük. Sonuna dek konsantre olmamız gerekiyor. Bazen 5-6 dakikada, Twente maçında olduğu gibi bir maçı verebilirsiniz'' şeklinde konuştu.

Güiza, Dos Santos ve Gökhan'ın sakatlıkları nedeniyle maçta takımında zorunlu değişiklikler yapacağını hatırlatan Alman teknik adam, ''Bu durumlarda güçlü olan kadromuz başarılı bir biçimde takımımızı ve kulübümüzü temsil edecektir'' dedi.

''TEKNİK ADAM ENDİŞELİ OLMAMALI''
Daum, takımının kazanmakta zorlandığını, bu nedenle bu akşam ki maç öncesi bir endişesi olup olmadığı sorusuna verdiği yanıtta, ''Futbol hocası olarak hiçbir zaman endişeniz olmamalı, her zaman pozitif düşünmelisiniz'' diye konuştu.

Yıllardır bu işin içinde olduğunu, bir maçın nasıl geçebileceğini, maçta neler olabileceğini bildiğini anlatan Fenerbahçe Teknik Direktörü, ''Twente maçında aslında galibiyetle çıkabilirdik ama maalesef dediğimiz gibi birkaç dakika içinde 2 gol yeyip maçtan yenik ayrıldık. Ama belki performans sonuca yönelik olabilir. Sonuçta Twente maçında da sonunda kimse '70-75 dakika iyi oynadınız' demedi. 'Yenildiniz' dedi. Bu nedenle hedefimiz her zaman sonuca doğru oynamak'' dedi.

''ROBERTO CARLOS KONTENJANA TAKILIYOR''
Daum, bir süredir ilk 11'de forma vermediği Roberto Carlos konusundaki soru üzerine, Brezilyalı yıldızın, yabancı oyuncu kontenjanı engeline takıldığını bildirdi.

Brezilyalı futbolcunun oynamamasıyla ilgili Alman teknik adam, ''Baş sorun aslında yabancı oyuncu kontenjanı. Yalnızca 6 yabancı oynatabilirim. Dolayısıyla 2 yabancı futbolcu yedekte bırakmam gerekiyor. Roberto Carlos'u her zaman 11'de oynatmak sorun değil. Ama maalesef Türkiye liginde kimi kurallar var, yabancı kuralı. Onun için zaman zaman kimi kişiler oynayamıyor. Daha önce Bilica'yı da yedek bırakmıştık. İyi oynamadığından değil, kurallar nedeniyle. Deivid'i de dışarda bırakmak zorundayız. Roberto'nun disiplini için hiçbir kötü şey söyleyemeyiz. Aynı zamanda performansı iyi. İyi bir karakter, takım için değerli bir futbolcu. Roberto ile çalışmak bizim için gurur verici'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...