Daum: Şans yanımızdaydı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, derbi sonrasında samimi itiraflarda bulundu. Ali Sami Yen Stadı’ndaki maçta şanslı tarafın kendileri olduğunu belirten Daum, öğrencileri Andre Santos ve Lugano'ya da övgüler yağdırdı.

Ntvspor 29.03.2010 - 15:25

Daum: Şans yanımızdaydı

Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensupları ile sohbet eden Christoph Daum, derbide çok küçük ayrıntıların galibi belirlediğini söyledi. Alman teknik adam, özellikle maçın başında rakibe pozisyon verdiklerini, ancak şanslarının yardımıyla sahadan galibiyetle ayrıldıklarını dile getirdi.

Yönetim ve sportif direktör Aykut Kocaman ile birlikte hafta boyunca oyuncuları mental olarak bu maça çok iyi hazırladıklarını belirten Daum, "oyuncuları motive etmek spagetti yapmak gibidir. Makarnayı biraz fazla pişirirsen hiçbir şeye benzemez. Onun için motivasyonu çok iyi ayarlamak gerekir. Bizim derbide yaptığımız en iyi şey buydu" dedi.

Özellikle Andre Santos'un performansını çok beğendiğini söyleyen Fenerbahçe teknik direktörü, Lugano'ya da övgüler yağdırdı.

Daum, "Santos ilk kez bir bek gibi oynadı. Beni bile zaman zaman şaşırttı. Alex farklı bir görevle sahaya çıktı ve bunu çok iyi yaptı. Ama bizim takımımızın en kilit oyuncusu şu anda Lugano. Takımın savunmadaki tartışmasız lideri. Gerçekten bize inanılmaz katkı yapıyor" ifadesini kullandı.

Alman teknik adam, basın mensuplarının Aykut Kocaman ile ilgili ısrarlı sorularına ise, "aramızda çok iyi bir ilişki var. Takım otobüsünde bile yanyana oturuyoruz, her günümüz birlikte geçiyor. Ama aramızda sorun olmadığını göstermek için basın toplantısında yanyana gelip yarım saat sarılıp öpüsmemiz mi gerekiyor" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...