Daum transfer istedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, transfer çalışmalarının devam ettiğini belirterek “Mutlaka bir kaç transfer yapmamız gerekiyor” dedi.

11.07.2009 - 14:56

Daum transfer istedi

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, dünya futbolundaki yenilikleri Fenerbahçe'ye getireceklerini, kendisinde olan hırsı, coşkuyu, heyecanı tüm kulübe yansıtmak istediğini söyledi.

Samandıra Tesisleri'ndeki basın odasında antrenmandan sonra basın toplantısı düzenleyen Daum, İstanbul'da ilk etap yeni sezon hazırlıklarını değerlendirip, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Antrenman metotlarında dünya futbolundaki yenilikleri kullandıklarını ifade eden Alman teknik adam, ''Sporcunun beslenmesi konusunda da yenilikleri takip ediyoruz. Maç analizi konusunda, futbolcunun taktiksel eğitimi anlamında yeni bir sistem getireceğiz. Oyuncumuzu ve rakipleri gözetleme sistemi getirilecek'' dedi.

Sportif direktör Aykut Kocaman ile iyi bir iletişim içinde olduğunu vurgulayan Daum, ''Şampiyonluğu belirleyen takımın karakteridir. Bende olan hırsı, zevki, heyecanı, coşkuyu tüm kulübe yansıtmak istiyorum. Fenerbahçe'nin her zamanki gücü birlik, beraberliktir, bunu bir daha yaratacağız'' diye konuştu.

Alman teknik adam, Roberto Carlos ve Emre'nin yeni sezon hazırlıklarındaki performansından övgüyle söz ederek, şunları söyledi:
''Roberto Carlos'u bu şekilde görmek benim için çok büyük bir mutluluk. Bu yaşta, bu hırsla işini yapan örnek bir futbolcu. Emre, takım arkadaşlarıyla konuşuyor, liderlik konusunda bir adım ileri gitti. Vederson koşularda hep ön sıralarda. Deniz ve Selçuk zaten hep önde koşuyordu. Aynısını Kazım için de diyebilirim. Gökhan'ı biliyoruz, her zaman her şeyi vermeye hazırdır. Dünkü Kazım ile Gökhan'ın olayını hemen idmandan sonra kendi ailemiz içinde çözdük, hiçbir sorun yok. Bir daha olmaması gerekiyor.''


''GÜİZA'YA ULAŞMAK İSTİYORUM''
Daum, İspanyol golcü Daniel Güiza'nın ne zaman takıma katılacağıyla ilgili bir soru üzerine, ''Güiza'ya ulaşmak istiyoruz, ama bir tarih vermek istemiyorum. Yoksa ikinci turu ceza olacaktır'' dedi.

İlk hedefinin Güiza'ya ulaşmak olduğunu belirten Daum, ''Ulaşamadınız mı?'' sorusu üzerine, ''Hayır, konuşamadım. Evet bir tarih verildi kendisine, ama hatırlamıyorum'' diyerek bu konuda konuşmak istemedi.


''BİRKAÇ TRANSFER YAPMAMIZ GEREKİYOR''
Transfer çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Daum, ''Mutlaka birkaç transfer yapmamız gerekiyor'' dedi.

Bu konuda kesinleşmeden isim vermeyeceğini ifade eden Alman teknik adam, ''Herhangi bir transfer istemiyoruz, tam bizim düşüncelerimize uygun bir transfer olacak. Aykut Kocaman ile çalışıyoruz, aynı isimleri konuşuyoruz. Bu aramızda olan net bir düşünce. Sezon başlangıcı çok önemli ama Ağustos'un sonuna kadar zamanımız var'' şeklinde konuştu.

''MEHMET TOPUZ'UN SAKATLIĞI ÇOK ÜZDÜ''
Christoph Daum, Mehmet Topuz'un sakatlığının kendisini çok üzdüğünü belirterek, ''Ancak sağlık bölümümüz çok iyi işler yapıyor. Mehmet Topuz'u bir an önce sağlıklı bir şekilde sahada göreceğiz. Mehmet, benim ve takım için çok değerli bir futbolcu'' dedi.

Daum, ''Mehmet'in sakatlığı ciddi mi?'' sorusu üzerine, ''Her şeyi ciddiye alıyoruz. Ciddiye almazsanız ufak bir şeyden daha büyük bir sakatlık olabilir. Kasığında bir sakatlık var. Bu tip sakatlıklarda değişik dereceler var. Mehmet'inki alt sıra derecede bir sakatlık. Kampta ilk maça yetişmeyebilir'' şeklinde konuştu.

''ŞAMPİYONLUK HEDEFİ İÇİN GELDİM''
Fenerbahçe'nin hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu anlatan Daum, ''Şampiyonluk hedefi için geldim, şampiyonluğa oynamak istiyorum'' dedi.

Alman teknik adam, Fenerbahçe'nin kendisi için dünyada en büyük kulüplerinden biri olduğunu, kulübün inanılmaz imkanları olduğunu, bunları kullanmak istediğini söyledi.

Daum, bir gazetecinin, Köln ile yaptığı sözleşmedeki fesihle ilgili maddenin, Fenerbahçe ile olan sözleşmesinde de olup olmadığı sorusu üzerine, şunları anlattı:
''Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Şampiyonlar Ligi'ne katılan takımlardan teklif almıştım. İyi düşündüm, Şampiyonlar Ligi'nde olmak isterdim, ancak Köln halkı, kulübü ve hatırı sayılır kişiler, bana çok rica ettiler. İlk etapta Köln'ü reddettim, '2. lige mi gideceğim?' diye düşündüm. Ama peşimi bırakmadı Kölnlüler ve 'biz hastayız bizim ilacımız sadece sende' dediler. Ben de o maddeyi sözleşmeye koyarak, 'evet' dedim. Niye bunu yaptım, çünkü sürekli ikinci ligde çalışmak istemiyordum. Bu şartlar altında ikinci ligde alt sıralarda olan bir kulüpte çalışmaya başladım. Büyük bir riske girdim ve eğer birinci lige çıkmasaydık, kariyerim nereye doğru giderdi, bilmiyorum. Fakat şükürler olsun 1.lige yükseldik. Ancak Köln'ün hedefleri ve imkanları sınırlıdır. Birkaç yıl Alman liginde orta sıralarında olmak istemedim. O yüzden böyle bir sözleşme yapmıştım. Eğer Real Madrid, Manchester United, Fenerbahçe gibi bir kulübe giderseniz böyle bir maddeye gerek yok. Fenerbahçe ile yaptığım mukavelemde de Köln ile yaptığım sözleşmedeki o madde yok.''

''DENİZLİ'DE HAKSIZ BİR ŞEY YAŞANDI''
Daum, ligin ilk maçında Denizlispor ile olmasıyla ilgili olarak ise, ''Denizli'de birinci yılımda şampiyonluğu aldık, diğerini unuttum'' dedi.

Şampiyonluğun kaybedildiği maçta haksızlık yaşadıklarını belirten Alman çalıştırıcı, ''O durumu şöyle hatırlıyorum. Son maçta haksız bir şey yaşandı. Onun için üzüldük, büyük bir haksızlığa uğradık. Niye haksızlık diyorum. Takım gerçekten çok iyi çalışmıştı, o sezonda 3 defa Galatasaray'ı yendi. Takım bunu hak etmedi. İlk Denizlispor maçından galibiyetle ayrılmak istiyoruz'' diye  konuştu.

Aragones'in medya ile olan ilişkilerinin hatırlatılıp, kendisinin nasıl olacağının sorulması üzerine Daum, ''Aragones çok tecrübeli, başarılı bir teknik adam. İletişim, iki kişiye bağlı, tek taraflı olmaz. Hem medyadan hem benden. Her soruya açığım, herkesin mesleği önemlidir. Belirteceğimiz kuralları herkes uygularsa daha iyi çalışacağız'' şeklinde konuştu.

''VOLKAN DEMİREL, TÜRKİYE'NİN 1 NUMARASI''
Alman teknik adam, daha önce söylediği, ''Kalemde Volkan Demirel'i gördüğümde dehşete kapılıyorum'' sözlerinin hatırlatılıp, şimdiki düşüncelerinin sorulması üzerine, düşüncelerinin değiştiğini söyledi.

O zaman böyle bir söz kullandığını kaydeden Daum, ''O zamanki gördüğüm şeydi. O zaman böyle bir söz kullandım ama düşüncelerim değişiyor. Bugün Volkan'a karşı öyle bir şey söylemem mümkün değil. Volkan, Türkiye'nin 1 numarası, çok tecrübeli bir kaleci. Volkan son yıllarda müthiş bir gelişme kaydetti'' diye konuştu.

Daum, ''Yedek kulübesinde Aykut Kocaman da olacak mı?'' sorusu üzerine, ''Bu konu daha konuşulmadı. Yan yana olsak da olmasak da biz zaten beraberiz'' dedi.

Toplantının ardından basın odasındaki Türk bayrağıyla sahada gazetecilere poz veren Daum, daha sonra bayrağı omuzuna atarak, tesislere götürdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...