Daum ve Vural'dan dostluk mesajı

Daum hakkında yaptığı açıklamalarla sürekli gündeme gelen Yılmaz Vural, Alman çalıştırıcı ile arasında yarattığı gerilimi maç öncesi sona erdirdi. Kasımpaşa-Fenerbahçe maçı öncesi iki takımın teknik direktörleri sarılıp öpüştüler.

25.04.2010 - 15:35

Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Lig'de Kasımpaşa ile yaptığı mücadelede cezalı Bilica'nın yerine savunmada Bekir görev yaptı.

Sarı-lacivertli ekibin teknik direktörü Daum, hafta içi yapılan antrenmanlarda denediği gibi savunmada Lugano'nun yanında Bekir'e şans verdi. Alman teknik adam, diğer mevkilerde ise herhangi bir değişikliğe gitmedi.

BİLİCA VE VEDERSON CEZALI
Sarı-lacivertli ekipte Kasımpaşa maçında kart cezaları bulunan Bilica ve Vederson, kadroda yer almadı.

Beşiktaş maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Bilica'nın yanı sıra, aynı maçta son dakikalarda kırmızı kartı nedeniyle 2 maç ceza alan Vederson, bu önemli maçta takımlarını yalnız bıraktılar.

Sarı-lacivertli ekibin kadrosunda bu ikilinin yanı sıra Cristian ve Uğur yer almadı.

VURAL, DAUM'U ÖPTÜ
Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, maç öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum'a sarılıp öptü.

Daum hakkında yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelen Vural, Alman çalıştırıcı ile arasında yarattığı gerilimi maç öncesi sona erdirdi. Vural ile Daum, birbirlerini gördüklerinde öpüşürken, Vural'ın meslektaşına sarılması dikkat çekti.

Gerilimli ikilinin maç öncesi sarılmasını foto muhabirleri de ilgiyle takip ederek, fotoğraflamaya çalıştı.

FENERBAHÇE TARAFTARINDAN YÖNETİM KURULUNA TEŞEKKÜR
Fenerbahçeli taraftarlar, Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda kendilerine ayrılan kısmın büyük bir bölümünü doldurdu.

Stadın kale arkasındaki bir kısımın önemli bir bölümü boş kalırken, karşılaşmayı 4 bini aşkın Fenerbahçeli taraftarın izlediği görüldü.

Kasımpaşa Futbol Şube Sorumlusu Süha Sidal, Fenerbahçeli taraftarlara 5 bin 34 kişilik yer ayırdıklarını açıklamıştı.

Fenerbahçe Kulübü, biletleri, üzerinde yazılı bedelle satın alan kulüp üyeleri, taraftar kart sahipleri ve Fenercell abonelerinin ödedikleri bilet bedelinin bir bölümünü promosyon olarak karşılarken, taraftarlar bu sayede Kasımpaşa Kulübü'nün bilet fiyatını 120 lira olarak açıkladığı maçı, 50 veya 80 liralık ücret ödeyerek izleyebildi.

Genç Fenerbahçeliler Taraftar Grubu, tribünde açtığı pankartta yönetimin bilet jestine teşekkür etti. Pankartta, ''Taraftarımıza yapmış olduğu fedakarlıktan dolayı yönetimimize teşekkür ederiz'' denildi.

DAUM, FUTBOLCULARIYLA ATMOSFERİ GÖZLEMLERİ
Maçın başlamasına 1,5 saat kala Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na gelen sarı-lacivertliler, soyunma odasına girip, ardından da atmosferi gözlemlemek için sahaya çıktı.

Teknik direktör Christoph Daum da futbolcularıyla birlikte tribünlerdeki atmosferi gözlemleyip, sahayı inceledi.

EVLERDEN FENERBAHÇE'YE DESTEK
Kasımpaşa Stadı'na yakın konumda bulunan bazı konutlardan Fenerbahçelilere sevgi gösterilerinde bulunuldu.

Fenerbahçe futbol takımı kafilesi stada giriş yaptığında, soyunma odasına doğru ilerlerken, çevredeki evlerden taraftarlar sarı-lacivertlilere sevgi gösterileri yaptı.

Çevredeki evlerin çatı ve balkonlarından da karşılaşma ilgiyle izlendi.

NOTLAR
-Fenerbahçe tribün liderlerinden ''Pepe Metin'', protokol tribününü karşıdan gören noktaya ''Paşa'ya hoş geldin Aziz Başkan'' yazılı pankart astırdı.

-Maçın kadrosunda bulunmayan Fenerbahçeli futbolcu Uğur Boral, karşılaşmayı protokol tribününden izledi.

-Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Oktay Çilesiz, maç öncesi yaşanan küçük kazada burnundan yaralandı. Çilesiz, kale arkasında bulunan reklam panosunun rüzgar nedeniyle üzerine doğru devrilmesiyle burnundan darbe aldı. Çilesiz, tedavi için hastaneye gitti.

-Fenerbahçe için önemli olan maça medya mensupları büyük ilgi gösterirken, basın tribününde yer sıkıntısı yaşandı. Aynı şekilde protokol tribününde de büyük bir yoğunluk oldu.

-Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Hırvat Milan Rapaiç de karşılaşmayı izleyenler arasında yer aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...