İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü ile eski yönetici Sadettin Saran arasındaki gerilim farklı bir boyut kazandı.

Saran'a ait KAS Şirketi ile Avrupa kupalarındaki maçların yayın haklarını kapsayan sözleşmede ihtilafa düşen sarı-lacivertli kulüp, şirketin sözleşmedeki ifade eksikliğinden faydalandığını ve faiziyle birlikte yaklaşık 10 milyon dolar tutarında bir tazminat davası açtığını iddia etti.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesindeki açıklamada, karşılıklı yapılan görüşmelerden hiçbir sonuç alınamadığı ve KAS Şirketi'nin yapılan hiçbir teklifi kabul etmediği ifade edildi.

"GALATASARAY İÇİN YAPTIĞI FEDAKARLIĞI FENERBAHÇE İÇİN DE YAPSIN"
Sadettin Saran'ın başka kulüplerle olan ilişkilerine de değinilen açıklamada, "Sayın Saran açıklamasında mevcut ihtilafın tarafımızdan çözümsüzlüğe sürüklenerek kendisinin dava açma mecburiyetinde bırakıldığını ifade etmektedir. Fenerbahçe sevdası ile dava açma mecburiyetinin bir arada dillendirilmesinin çelişkisini bir yana bırakalım... Sayın Saran kendinizi böyle bir mecburiyette hissetmeyin, gelin davanızdan ve iddianızdan sevdanız uğruna vazgeçin. Tıpkı daha önce farklı sözleşmelere dayalı benzer iddialarınızdan Trabzonspor, Ankaragücü ve Galatasaray örneklerinde vazgeçmiş olduğunuz gibi" denildi.

"FENERBAHÇE BAŞKANLIĞI HERŞEYDEN VAZGEÇMEKTİR"
Açıklamada ayrıca, "Sayın Saran sevdanız konusunda samimiyetinizi gösterebilmeniz için, misli misli kazandığınız sözleşmeye dayalı iddianızdan tamamıyla vazgeçtiğinizi kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz. Fenerbahçe sevdanızın büyüklüğü ve samimiyetiniz ancak bu şekilde doğrulanacaktır. Sayın Saran, açıklamasında "Gerekirse talebinin bir bölümünden vazgeçebileceğini" belirtmiştir. Sayın Saran'ın bu açıklamasından, Sayın Saran'ın Fenerbahçe'ye başkan olma iddiasında bulunmanın her şeyden vazgeçmek olduğunu hala anlayamadığını üzülerek görmekteyiz" ifadeleri kullanıldı.