Del Bosque: Galibiyeti hak ettik

İspanya Milli Takımı Vicente Del Bosque, Türkiye karşısında ilk yarıda istedikleri futbolu oynayamadıklarını ancak ikinci yarıda oyuna hakim olarak haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

29.03.2009 - 02:12

MADRİD - İspanya Milli Takımı Vicente Del Bosque, Türkiye'yi 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Karşılaşmanın ilk yarısında tembel davrandıklarını ifade eden tecrübeli teknik adam, ikinci yarıda oyuna hakim olduklarını ve galibiyeti hak ettiklerini söyledi.

İlk yarıda kendi oyun tarzlarını sahaya yansıtamadıklarını ifade eden Del Bosque, "Türkiye ilk yarıdaki futbolumuzu kontrol etti. Biz biraz tembel davrandık, hem de yorgunluk vardı. Pozitif şeyleri de söylemek lazım. Bu demek değildir ki bu sonucu hak etmedik. İlk yarıda Türk Milli Takımı da pozisyonlara girdi. İkinci yarıda biz derinlemesine paslarla rakip kaleye yaklaştık. Daha sonra da oyuna hakim olduk ve bu sonucu hak ettik" dedi.

Bosna Hersek'in Belçika'yı deplasmanda 4-2 yenmesinin sürpriz olmadığını söyleyen Del Bosque, "Daha önce Bosna'nın iyi bir takım olduğunu söylemiştim. Şimdi Çarşamba günü Türkiye ile oynayacağımız ikinci maça bakıyoruz. Türkiye bizim için yine güçlü bir rakip olacaktır" diye konuştu.

Del Bosque, "İspanya rahatladı. Kalan maçlarını acaba aynı motivasyonla aynı ciddiyetle oynayabilecek mi?" sorusuna ise, "Henüz daha eleme grubunun yarısına daha yeni geldik. Bu demek değildir ki matematiksel olarak garanti olsun. Maksimum en iyi puanı toplamaya ve en iyi sonucu almaya çalışacağız. Bu bizim motivasyonumuzu bozmaz" yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...