Del Negro gönderildi

NBA takımlarından Chicago Bulls, antrenör Vinnie Del Negro ile yollarını ayırdı. Bulls, bu sezon play-off ilk turunda Cleveland'a elenmişti.

Ntvspor 04.05.2010 - 10:16

Del Negro gönderildi

Kariyerindeki ilk antrenörlük deneyimi için Chicago Bulls'un başına geçen Vinnie Del Negro, 2. yılının sonunda görevinden alındı. Sezon boyunca büyük görüş ayrılıkları yaşadığı genel menajer John Paxson ile ofisinde kavga dahi eden Del Negro'nun yerine daha deneyimli bir antrenörün getirilmesi bekleniyor. Bulls yönetiminin adayları ise Doug Collins, Byron Scott, Lawrance Frank ve Maurice Cheeks.

Del Negro yönetimindeki Bulls, geçen sezon play-off ilk turunda Boston Celtics ile karşı karşıya gelmiş, NBA tarihine geçen seride rakibine 4-3 yenilerek elenmişti. Bulls, bu sezon da son anda play-off’a girmeyi başardı. Ancak Del Negro'nun ekibi, şampiyonluk adaylarından Cleveland Cavaliers'a 4-1 yenilerek sezonu noktaladı.

Chicago Bulls'un, birbirinden önemli oyuncuların serbest kalacağı yaz ayında, büyük bir yıldıza maksimum kontrat verebilecek bütçe boşluğu bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...