Beşiktaş'ın golcü oyuncusu Demba Ba'nın ayak parmağında kırık tespit edildi. Kulüp Doktorü Ertuğrul Karanlık yaptığı açıklamada, "Demba Ba'nın sağ ayak ikinci parmağında kırık tespit edildi" dedi.

Senegalli oyuncu Tottenham Hotspur maçında oynayamayacak. Başarılı oyuncunun yaklaşık 20 gün yeşil sahalardan uzak kalması bekleniyor.

‘MUSTAFA’NIN YÜZÜNDE 4-5 KIRIK VAR’

Mustafa Pektemek’in yaklaşık 3 ay sahalardan uzak kalacağını ifade eden Karanlık, “Mustafa Pektemek 3 aya kadar forma giyemeyebilir, yüzünden ameliyat oldu. Plastik cerrahlar da ameliyatta yer aldı. Yüzünde ve burnunda 4-5 kırık var. Beyninde ve gözünde herhangi bir sorun bulunmuyor. İşin olumlu tarafı budur. Yüzündeki kırıklar zaman içerisinde iyileşecektir. Kamuoyu Mustafa’nın erken bir şekilde sahalara dönmesini istiyor, ancak ben aynı görüşte değilim. Benim için önemli olan onun sağlam ve hiçbir sıkıntısı olmadan sahalara dönmesidir” dedi.

‘İLK KEZ BİR AMBULANSI SAHAYA ÇAĞIRDIM’

Profesyonel kariyerinde ilk kez bir ambulansı sahaya çağırdığını belirten Karanlık, ‘Gerçekten sahada çok ağır bir sakatlıkla karşılaştık. Ben daha önce ambulans doktoruydum. Bu tarzda olaylar çok nadir olurdu. Çok ciddi bir sakatlık yaşadı Mustafa, ancak beyninde ve gözünde sorun olmadığı için de çok şanslı aynı zamanda’ şeklinde konuştu.