Demirören: Almeida'yı fonla aldık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, %100 Futbol Programı'na konuk oldu. Demirören, Almeida'yı fon yardımıyla kadrolarına katarak Türkiye'de çığır açtıklarını ifade etti.

Ntvspor 29.12.2010 - 09:41

Demirören: Almeida'yı fonla aldık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, %100 Futbol Programı'na konuk oldu. Fuat Akdağ, Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtlayan Demirören, Werder Bremen'den transfer ettikleri Hugo Almeida'nın bonservisini bir şirketin karşıladığını söyledi.

Bazı yayın organlarında çıkan haberler hakkında açıklamada bulunan Demirören, "Gazetelerde bu haberi görünce üzüldüm. Keşke yazanlar yetkililerle konuşup, yeterli alsaydı. Quaresma'yı biz 7,5 milyon euroya aldık, ödemelerini 3 seneye böldük. Simao'yu 900 bin euroya aldık, tüm parayı peşin ödedik. Guti'de zaten bonservis yoktu, ancak Almeida'yı doğrudur fon ile aldık. 2 milyon euroyu fon yatırımı yapan şirket bize yolladı, biz de parayı Werder Bremen'e verdik. Ancak Almeida'nın bonservisi bizde. Almeida, 10 milyon euroya satılırsa Beşiktaş 5,5 milyon euro alacak" dedi.

Avrupa'nın önemli takımlarının Quaresma için büyük teklifler yaptığını ancak bu teklifleri geri çevirdiklerini söyleyen Yıldırım Demirören, "Quaresma bizle sözleşmesini 2-3 sene daha uzatmak istiyor. Son olarak gelen yabancılar da, Quaresma'nın Türkiye'yi ve Beşiktaş'ı çok sevmesinden etkileniyor. Quaresma'nın bu oyuncularla konuşup, referans olması çok etkili oldu" dedi.

Tabata ve İsmail Köybaşı'nın bonservislerinin Gaziantepspor Kulübü'ne ödenmediği iddialarını da yanıtlayan Demirören, "Bu oyuncuların bonservisinin ödenip ödenmediği kimi ilgilendirir. İsmail'in tüm parası ödendi, Tabata'da bir kısmı kaldı. Ama oyuncu benim, istediğim zaman satarım. Hatta Tabata'yı yarın Gaziantepspor'a geri bile satarım. Bunlar sadece Beşiktaş'ı kıskanan kişilerin iftirasıdır" ifadelerini kullandı.

Hamit Altıntop söylentilerini gazetelerden okuduğunu söyleyen Yıldırım Demirören, "Hamit haberlerini ben de gazetelerden okudum. Hamit, her zaman Beşiktaş'ta görmek istediğimiz bir oyuncu. Sezon sonunda hocamızla oturup konuşuruz, şu an için gündemimizde değil" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...