Demirören'den uyarı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, tüm kulüplere uyarıda bulundu. Mali yapıların düzeltilmesini isteyen Demirören, bunun gerçekleşmemesi halinde yaptırımlar uygulayacaklarını söyledi.

Haberler - Ntvspor 16.10.2014 - 23:43

Demirören'den uyarı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunda Süper Lig'den, 3. Lig'e kadar tüm takımların yaşadığı sorunların aynı olduğunu belirterek, "Biz federasyon olarak kararlıyız. Süper Lig kulüplerimiz de dahil mali düzenleme yapılmadığı sürece federasyon olarak yaptırımlarımız çok farklı olacak" dedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, Profesyonel Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Beyazlı ile PTT 1. Lig'deki 15 takımın kulüp başkanları Antalya'da düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Burada basın açıklaması yapan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, PTT 1. Lig takımlarının mali finans ve fair-play yapısını uygulaması konusunda kulüp başkanlarının oluşturacağı heyetle federasyona bir öneride bulunmalarını beklediklerini söyledi.

"YAPTIRIMLARIMIZ ÇOK FARKLI OLACAK"
Mali düzenleme konusunda kulüp başkanlarıyla hem fikir olduklarını kaydeden Demirören, şunları ifade etti:

"Türk futbolunun Süper Lig'den 3.Lig'e kadar aynı sorunları yaşıyor.Biz federasyon olarak kararlıyız mali düzenlemeyi kulüplerimiz yapmadığı sürece bizim bundan sonraki dönemlerde federasyon olarak yaptırımlarımız çok farklı olacak. Kişiler geçici kulüpler, camialar kalıcıdır.

Her başkan camia için hareket etmek zorunda. Futbol hafta sonu oynanan bir oyun değil, futbol bütün sezon senelerce oynanan ve oynanacak bir oyun. Herkesin futbola ben değil biz diye bakması gerekiyor.

Türkiye'de PTT 1. Lig başkanları da bu görüşü paylaştılar. Ortak daha güzel başarılar yapacağımıza inanıyorum."

Sayfa Yükleniyor...