Denizli: Final yürüyüşü başladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, ligin final yürüyüşünün başladığı dönemde olduklarını söyledi.

27.03.2010 - 23:46

Denizli: Final yürüyüşü başladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, önemli açıklamalarda bulundu.

Şartları en iyi değerlendiren takımın düşündüklerini gerçekleştireceğini kaydeden tecrübeli teknik adam, ''Buna her şeyimizle hazırız. Bugün sahada olağanüstü mücadele vardı. Bol pozisyon yaşandı. Yediğimiz goller konusunda takım savunması dışında bireysel defans müdahalelerini ön plana çıkarmalıyız. Özellikle Beşiktaş'ın düşündüğü gibi futbol gecesi yaşayarak ve yaşatarak tamamladığımız için mutluyuz'' diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ GERÇEK KİMLİĞİNİ ORTAYA KOYDU"
Tecrübeli isim, zor bir gece yaşadıklarını, zorlukların üstesinden gelebilecek bir Beşiktaş'ın ortaya çıkmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Ligin enteresan bir durum arz etmeye başladığını belirten Denizli, ''Özellikle açılış maçıyla birlikte beklentiler, umutlar ve umutsuzluklar ön plana çıkmaya başladı. Zor bir gecede bu zorlukların üstesinden gelebilecek Beşiktaş'ın ortaya çıkması 90 dakikanın en güzel tarafı oldu'' dedi.

Tecrübeli teknik adam, 2-0 geriye düştükleri dönemde maçı kurtarabilecekleri bir süreye sahip olduklarını ifade ederek, ''Esasında ilk yarıda da belki ikinci yarıdan daha net olacak pozisyonlar ortaya çıktı. Bazı pozisyonlara dikkat edildiğinde Bobo, Tello, Fink ve Nihat'ın kaleciyle karşı karşıya kalabileceği pozisyonlardı. Kolay değil. Eskişehirspor gibi bir takıma karşı 2-0'dan maçı çevirmek. Beşiktaş gerçek kimliğini ortaya koydu. Çok keyifli 90 dakika ortaya çıktı. Ligin bu haftalarında fizik olarak ve oyun bırakmaması son derece önemli'' diye konuştu.

''YENİLEN GOLLER ÖNEMLİ DEĞİL''
Mustafa Denizli, kendisi için yenilen gollerin önemli olmadığını, yedikleri gollerden fazlasını attıkları takdirde bunun heyecan katacağını belirtti.

Buna rağmen bundan sonraki karşılaşmalarda aynı durumla karşı karşıya kalmak istemediklerini vurgulayan siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, ''Belki bu kadar heyecanlı haftalar yaşamayız. Beşiktaş bu haftaları yaşamaya ve taraftarıyla büyümeye alışık bir takım'' dedi.

SERDAR ÖZKAN'I SAVUNDU
Beşiktaş teknik direktörü, maça sonradan giren ve önemli pozisyonları değerlendiremeyen Serdar Özkan'a ise sahip çıktı.

Kendileri için gecenin önemli faktörlerinden birinin kulübeden gelen oyuncuların büyük katkı yapması olduğuna dikkat çeken Denizli, ''Bu gecenin önemli faktörlerinden biri kulübenin oyuna katkısı oldu. Uğur olsun, Holosko olsun, özellikle Serdar Özkan'ın en kısa dönemi geçirmesine rağmen etkili oldu. İki net pozisyon yakaladı. Ondan istediğim doğru yerde, doğru koşular yapıyor. Topla doğru yerde buluşuyor. İkinci derecedeki doğru vuruşu yapamadı. Bunlar bizim için bu gece son derece önemliydi. Yüzde 30 değişimin takıma katkısı önemliydi'' dedi.

SAKATLARIN DURUMU
Sakatlıkları nedeniyle oyundan çıkan Ferrari ve Nihat konusunda bilgiler veren Mustafa Denizli, ''Ferrari'nin kasık bölgesinde sıkıntısı vardı. Nihat'ın ise bir vuruştan sonra zorlanma olduğu söylendi. Kadro içinde bunlar yaşanacak. Sakatlıklar olacak. Bu saatten sonra bunlar problem teşkil etmez'' şeklinde konuştu.

DERBİ MAÇLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİ
Denizli, derbi konusundaki soru üzerine ''İnşallah herkesin beklediği gibi bir futbol ortaya çıkar. Sonuçtan sonra bir takımın yüzde yüz üstüne çıkacağız. Beraberlik halinde ise iki takımı geçme durumu var. Bizim için o maçtan daha önemli olan haftaları değerlendirmek'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...