Denizli: Hani şans yanımdaydı!

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, geçen sezon kendisinin şansından bahsedenlerin, bu sezon yaşadıkları şanssızlıkları gündeme getirmemesinden yakındı.

08.10.2009 - 12:17

Denizli: Hani şans yanımdaydı!

Hafta için yapılan antrenmanların ilk günlerinde basın mensuplarından uzak duran Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ümraniye'deki BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bu sabahki çalışmada, antrenmanı takip eden gazetecilerle sohbet edip, çeşitli konularda soruları yanıtladı.

Mustafa Denizli, özellikle geçen sezon kazandıkları başarılarda şans faktörü görenleri eleştirerek, ''Futbol şansı zaman zaman vardır. Hava, saha şartları ve topun gittiği noktalar gibi şartlardan kaynaklanan şans söz konusudur. Bu, senede 2-3 defa göreceğimiz bir şeydir. Bu sezon şanssızlıktan bahsedene rastlamadık. Geçen sezon şanstan bahsedenler, bu sezonki şanssızlıktan bahsetmiyorlar'' diye konuştu.

20 yıldır futbolun içinde olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam, ''Bir takım farklı da kazansa, çok iyi de oynasa, eleştirilecektir. Futbolda eleştirinin olmadığı gün olmaz. Ama bazen doğru izlememekten, takip etmemekten kaynaklanan eleştiriler oluyor. Manchester United'ın, Wolfsburg'un ne yaptığını takip eden basın mensubu çok az'' diye konuştu.

Mustafa Denizli, takımın alt sıralarda olmasına rağmen, milli takımlara oyuncu göndermesinin hatırlatılması üzerine de, ''Milli takım olgusu çok farklı. Giden oyuncuların büyük bölümünün sürekliliği var. İsmail kadroya yeni giriyordu. İbrahim Kaş, İspanya'dayken de zaten milli takıma seçiliyordu. Milli takımdaki süreklilik doğru bir mesajdır, doğru seçimdir. Takımlarda kısa dönemli performanslar bunu etkilemez'' dedi.

Kadroda rotasyon ve istikrar konusundaki soruya ise Denizli, ''İki şekilde rotasyon vardır. Biri zaruretten kaynaklanan rotasyondur. 2-3 günde bir ağır maçlar oynuyorsan, uzun dönemli seyahatler yapıyorsan buna başvurmak mecburidir. Takımda birbirine yakın futbolcular var. Onlara şans vermek mantık dışı değil. 35-40 maçı göz ardı edemem. Takımı hazır tutmalıyım. Bunun hem avantajları, hem dezavantajları vardır. Bütün görevimiz, futbolcunun günlük ve haftalık durumlarını değerlendirmek. Lig 10. haftada bitmiyor. İstikrar dediğinizde de bu, bir kısmını dışlamak demek'' yanıtını verdi.

''GÜVENİ GERİ GETİRECEĞİZ''
Siyah-beyazlı ekibin çalıştırıcısı, takımda azalan güveni de geri getireceklerini söyledi.

Beşiktaş'ın şu anki yapısını değerlendirdikleri takdirde diğer takımlara göre en fazla değişikliğin kendilerinde olduğunu anlatan Denizli, ''Galatasaray, Fenerbahçe ve diğer kulüplerde bu kadar değişim olmadı. Bizde mecburiyetten kaç tane değişiklik olmuş? Ekrem, İbrahim Toraman, Yusuf, Nobre, Bobo, Tello'nun sakatlık sıkıntıları oldu. Beşiktaş'ın sene başında kimseyi tatmin etmeyen görüntüsü var mıydı? Porto ve Catania maçlarını da kazanamamıştık. Güveni geri getireceğiz'' diye konuştu.

Tello ve Bobo'nun geçen sezonki görüntüsünden uzak olduğu değerlendirmesi üzerine ise Mustafa Denizli, ''İkisi de istediğimiz noktaya gelecek. Gelmek mecburiyetindeler'' dedi.

Denizli, kendisinin medyaya küstüğü şeklinde basın mensuplarının sözleri üzerine, ''Kim kime küsmüş'' demekle yetindi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...