Galatasaray derbisinin hazırlıklarına devam eden Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli, takım kaptanları ile özel bir toplantı yaptı. Özellikle genç futbolcuların son haftalardaki performansından memnun olmayan tecrübeli teknik adamın, kaptanlardan bu oyunculara daha fazla ilgi göstermelerini istedi.

Derbinin hazırlıklarına ara vermeden devam eden siyah-beyazlılarda Yusuf Şimşek, ağrıları nedeniyle çalışmaya katılmadı. Tecrübeli futbolcunun durumunun ciddi olmadığı açıklandı. Uzun dönemdir takımdan ayrı kalan Matteo Ferrari'nin ise sakatlığının tamamen düzelmesi teknik heyeti sevindirdi. Mustafa Denizli'nin, Galatasaray karşısında, savunmada Sivok-Ferrari ikilisine görev vermesi bekleniyor.

Öte yandan sezonun ikinci yarısında A takım ile antremanlara çıkmayan ve sıkıntılı bir süreç geçiren genç futbolcu Batuhan Karadeniz'in yeniden takımdaki yerini alabileceği belirtildi. Bir süredir A2 takımı ile çalışan Batuhan'ın, fiziki açıdan iyi bir duruma geldiği ve önümüzdeki haftalarda yeniden A takıma dönebileceği ifade edildi.