Denizli'den Tabata'ya tam destek

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Gaziantepspor’dan transfer edilen Tabata’ya tam destek verirken “Tabata 3 gün içinde yapmamız gereken tercihti" diye konuştu.

29.08.2009 - 12:27

Gaziantepspor'dan alınan Tabata'nın transferine değinen Denizli, Brezilyalı oyuncunun, 3 gün içinde yapmaları gereken tercih olduğunu söyledi.

Denizli, 3 aydır türlü kulüplerin futbolcularıyla yakın temasta bulunduklarını ifade ederek, ''Transferler istediğiniz doğrultuda gelişmiyor. Bazı oyuncuların gelmek istememesi, bazılarının fiyatlarının yüksek olması isteklerimizi yerine getirmiyor. Kulüp bu transferi yaparken oluşan hava bu paraların peşin ödendiği şeklindeydi. Beşiktaş, bu transferleri planlı ve uzun vadeye yayarak yapıyor. Bu paralar 3 yıllık periyotta ödenecek. Tabata en azından Türkiye liginde oynayan ve atmosferi bilen bir oyuncu. Hücum etkinliğinde çok önemli roller üstelenecek bir oyuncu.'' şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞ, TABATA TRANSFERİNİ BORSA'YA BİLDİRDİ
Beşiktaş, Gaziantepspor'dan renklerine kattığı Tabata'nın transferini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin İMKB'ye gönderdiği açıklamada, 'Gaziantepspor Kulübü futbolcusu Rodrigo Tabata'nın transferi konusunda kendisi ve kulübü ile anlaşmaya varılarak 3 yıllık (2011-2012 sezon sonuna kadar) sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme karşılığında futbolcuya 2009-2010 sezonu için 1 milyon 400 bin Avro, 2010-2011 sezonu için 1 milyon 500 Avro, 2011-2012 sezonu için ise 1 milyon 600 Avro ücret ödenecektir'' ifadeleri kullanıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...