Derbide gözler kalecilerde

Galatasaray'ın Arjantinli file bekçisi Leo Franco ile Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, pazar günkü performanslarıyla derbi maçın sonucu üzerinde doğrudan etkili olacaklar.

Haberler 26.03.2010 - 10:50

Derbide gözler kalecilerde

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında pazar günü yapılacak derbi maçta gözler her iki takımın kalecilerinde olacak.

Bu sezon takımlarının ligdeki bütün maçlarında oynayan ve derbide de kaleyi korumalarına kesin gözüyle bakılan Galatasaray'ın Arjantinli file bekçisi Leo Franco ile Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, pazar günkü performanslarıyla derbi maçın sonucu üzerinde doğrudan etkili olacaklar.

Her iki file bekçisi de bu sezon takımlarının ligdeki 25'er maçında da kaleyi korurken, 27'şer gol yedi ve maç başına 1.08 gol yeme ortalamasıyla oynadılar.

Ligde 25 maçın 7'sini gol yemeden tamamlayan 33 yaşındaki Arjantinli file bekçisi Leo Franco, sezonun ilk yarısındaki derbilerde Beşiktaş'a karşı kalesini gole kapatırken, Fenerbahçe'nin 3 golüne engel olamadı. İkinci yarıda ise 1-1 biten Beşiktaş maçında tek gol yedi.

Ligde 25 maçın 9'unu gol yemeden tamamlayan 29 yaşındaki Volkan Demirel ise, sezonun ilk yarısındaki derbilerde Galatasaray'dan 1, Beşiktaş'tan ise 3 gol yedi. Milli kaleci, sezon başında Beşiktaş ile yapılan TFF Süper Kupa maçında ise kalesini gole kapadı.

Volkan ayrıca, 3'ü lig, 1'i de Ziraat Türkiye Kupası'nda olmak üzere son 4 resmi maçı kalesinde gol yemeden tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...