Derbide neden Hasan Ali oynadı? İşte Advocaat'ın tercih detayları...

Fenerbahçe'de Beşiktaş maçında Hasan Ali'nin sağ bekte oynamasının detayları ortaya çıktı. Advocaat, Hasan Ali ile konuştu ve kararını maçtan önceki gece geç saatlerde verdi.

Ntvspor 08.05.2017 - 21:26

Derbide neden Hasan Ali oynadı? İşte Advocaat'ın tercih detayları...

Fenerbahçe'de Beşiktaş derbisinde sağ bekte Hasan Ali Kaldırım'ın oynamasının ardındaki süreç netleşti.

Şener Özbayraklı'nın sakatlığı, Gregory van der Wiel'in antrenmanlara katılmaması üzerine teknik direktör Dick Advocaat'ın ilk tercihi Ozan Tufan oldu. Advocaat cuma gününe kadar antrenmanlarda Ozan'ı denedi. Ancak rakibin hızlı kanat oyuncularına karşı Ozan'ı bu bölgede oynatmanın riskli olacağını düşünen Hollandalı teknik adam, yeni bir arayışa girdi. Advocaat ekibiyle yaptığı toplantıda Vitor Pereira'nın Shakhtar Donetsk maçında zorunluluktan da olsa Hasan Ali'yi bu pozisyonda oynattığını öğrenen Advocaat oyuncusuyla cuma günü özel bir görüşme yaptı.

Advocaat bu toplantıda futbolcusuna başka bir seçeneğinin kalmadığını söyledi ve sağ bekte oynayıp oynayamayacağını sordu. Hasan Ali'nin cevabı ise "Sol bekte olduğu kadar rahat edemem ama siz güveniyorsanız, elimden geleni yaparım" oldu.

Bu toplantı sonrasında cumartesi günü yapılan son antrenmanda Advocaat tecrübeli oyuncuyu sağ bekte oynattı. Deneyimli teknik adam son antrenmanın gecesindeyse oyuncusuna derbide sağ bekte görev yapacağını resmen bildirdi.

Bu arada topuğunda sakatlığı bulunan ve son iki maçı fedakarlık yaparak oynamak durumunda kalan Hasan Ali'ye maçtan sonra iğne yapıldı. Milli futbolcu hafta sonuna kadar tedavisine devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...