Derbide son 15 dakikaya dikkat!

Galatasaray ve Fenerbahçe bu sezon yedikleri gollerin çoğunluğunu maçların son 15 dakikasında kalesinde gördüler.

Haberler 25.03.2010 - 10:33

Derbide son 15 dakikaya dikkat!

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 28 Mart Pazar günü yapılacak derbi öncesi, ezeli rakiplerin ilginç bir özelliği ön plana çıkıyor.

Şampiyonluk yarışından kopmamak için derbide mutlak galibiyetini hedefleyen her iki takım da, bu sezon lig maçlarında yedikleri gollerin çok büyük bir bölümünü karşılaşmaların son 15 dakikalarında kalelerinde gördü.

Geride kalan haftalarda her iki ekip de meşin yuvarlağı 27'şer kez filelerinden çıkarırken, bu gollerden Fenerbahçe 12'sini, Galatasaray da 9'unu, müsabakaların son 15 dakikalarında yedi.

Derbinin ilginç bir özelliği de, Galatasaray'ın en çok (9) gol yediği son çeyreklerde, Fenerbahçe ise en fazla (16) golü filelere gönderdi.

Öte yandan, Galatasaray'ın gol yollarında en etkili (16 gol) olduğu 61 ile 75. dakikalar arası Fenerbahçe ise rakiplerinden şimdiye dek sadece 2 gol yedi.

GALATASARAY
Galatasaray'ın, bu sezon ligde yaptığı maçlarda 15'er dakikalık periyotlar halinde attığı ve yediği gollerin dağılımı şöyle:

FENERBAHÇE
Fenerbahçe'nin, bu sezon ligde yaptığı maçlarda 15'er dakikalık periyotlar halinde attığı ve yediği gollerin dağılımı şöyle:

Not: Atılan gol sayısına, Galatasaray'ın ilk yarıda sahada 2-0 kazandığı Ankaraspor maçı dahil edilmiş, her iki takımın da Ankaraspor'a karşı hükmen kazandığı maçlardaki goller ise katılmamıştır.

Sayfa Yükleniyor...