Diego Costa ateş püskürdü

Diego Costa, Chelsea Menajeri Antonio Conte ve kulüp yönetimine tepki gösterdi. Atletico Madrid'e dönmek istediğini belirten Costa, yaşanan süreçte hiçbir kabahatinin bulunmadığını dile getirdi.

Ntvspor 14.08.2017 - 16:06

Diego Costa ateş püskürdü

Geçtiğimiz sezon çıktığı 42 resmi maçta 22 gol kaydederek Chelsea'nin en skorer ismi olan ancak sezon sonunda menajer Antonio Conte'nin kararıyla kadro dışı bırakılan Diego Costa, İtalyan menajerin kendisine yönelik yaklaşımına ilişkin sert ifadeler kullandı.

Daily Mail gazetesine konuşan Costa, kulüpte bir anda istenmeyen adam haline geldiğini belirterek, "Geçtiğimiz ocak ayında sözleşmemi yenilemek için Chelsea yönetimiyle yaptığımız görüşmeler bir anda bıçak gibi kesildi. Bunun arkasında Conte'nin olduğunu, yönetime böyle bir talepte bulunduğunu biliyordum. İlerleyen süreçte de beni cezalandırmaya devam etti ve yeni sezon öncesinde rezerv takımla antrenman yapmamı istedi. Bunu kabul etmedim çünkü yaşananlarda hiçbir kabahatim yok" diye konuştu.

Bireysel çalışmalarına Brezilya'da devam eden 28 yaşındaki futbolcu, Conte'nin kendisini takımda istemediğini telefon mesajıyla ilettiğini hatırlatarak, "Bir oyuncuyu kadronuzda düşünmüyor olabilirsiniz ancak bunu ona söylemek için birçok yöntem var. Bu durumdan telefonuma atılan bir mesajla haberdar olmamalıydım. Normalde böyle şeyler dürüstçe ve yüz yüze konuşularak dile getirilir" sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

Transfer yasağı bulunmasına karşın eski kulübü Atletico Madrid'e dönmek istediğini bir kez daha vurgulayan Costa, "Madrid'e dönmek için birçok teklifi geri çevirdim. Chelsea beni yüksek bonservis bedelleri karşılığında Çin kulüpleri başta olmak üzere birçok takıma göndermeye çalıştı. Ancak ben kariyerimi kendi istediğim kulüpte sürdürmek istiyorum. Gerekirse Brezilya'da bir yıl boyunca bireysel çalışmalarımı sürdürürüm. Chelsea bundan dolayı bana ceza verse de hatta ücretimi hiç ödemese de fikrim değişmeyecek" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...