"Diyarbakır Polis Evi'ne sığındık"

Bursaspor kaptanı Ömer Erdoğan, kendilerini taşıyan minibüsün yolunun Diyarbakırspor taraftarları tarafından kesildiğini söyledi.

Haberler 06.03.2010 - 21:53

"Diyarbakır Polis Evi'ne sığındık"

Ömer Erdoğan, tatil edilen Diyarbakırspor maçıyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Maçın ardından üzerimizi değiştirmeden iki gruba ayrılarak polis minibüslerine bindirildik. Benim bulunduğum minibüsün yolu Diyarbakırspor taraftarlarınca kesildi. Atılan taşlar nedeniyle aracın camları kırıldı" dedi.

Kendilerini taşıyan minibüsün kaza tehlikesi atlattığını belirten Ömer, ancak şoförün yerinde müdahalesiyle kazadan kurtulduklarını, taraftarların protestosu nedeniyle Diyarbakır Polis Evi'ne sığındıklarını belirtti.

Kaptan Ömer, hem saha içinde hem de saha dışında istenmeyen olayların fazlasıyla yaşandığını vurgulayarak, "İki yıl Diyarbakırspor'da forma giydim ve bu süreçte hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Olaylar Diyarbakırspor Kulübü'ne büyük zarar verecektir. Keşke bu olaylar olmasaydı. Oldukça üzgünüz" diye konuştu.

Bursaspor'un golcü futbolcusu Sercan Yıldırım ise ısınmak için sahaya çıktıklarında taraftarların hem sözlü hem de fiili saldırısına maruz kaldıklarını belirtti.

"Maçın gergin geçeceğini tahmin ediyorduk, ama bu kadarını da beklemiyorduk" diyen Sercan, "Maç boyunca sahaya yabancı cisimler atıldı. Yan hakemin atılan bir cisimle yaralanmasının ardından maç tatil edildi" ifadelerini kullandı.

Sercan, bir gazetecinin "Olaylardan futbolcular arasında kim etkilendi?" sorusuna, "Batalla çok şaşkındı. Bunun dışında Turgay Bahadır oldukça etkilenmişti. Yüzü bembeyaz olmuştu. Doğrusu olaylardan etkilenmemek mümkün değil. Bu olayların Türkiye'de yaşanması hoş değil. Sporda şiddetin olması hiç güzel değil" dedi.

Forvet oyuncusu Turgay Bahadır ise olayların şokunu uzun süre atamadıklarını anlattı.

Maçın başından, iptal edildiği bölüme kadar sahaya sürekli yabancı maddelerin atıldığını belirten Turgay, emniyet güçlerinin yoğun çabası sonucu stattan sorun yaşamadan ayrıldıklarını, havaalanına da sorunsuz bir şekilde ulaştıklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...