Diyarbakırspor'da yabancı arayışları

Turkcell Süper Lig’in yeni takımı Diyarbakırspor takipte olduğu 4 yabancı futbolcuyu Türkiye’ye davet etti.

Haberler 06.07.2009 - 12:01

Diyarbakırspor'da yabancı arayışları

DİYARBAKIR - Diyarbakırspor, transfer görüşmelerinde bulunmak üzere yabancı 4 futbolcuyu Türkiye'ye davet etti.

Turkcell Süper Lig'in yeni ekibi Diyarbakırspor'da başkan Çetin Sümer ve teknik direktör Nurullah Sağlam, Ankara'da transfer çalışmalarını yoğun şekilde sürdürürken, yönetim, futbolcu transferlerinin büyük kısmını bu hafta tamamlamayı hedefliyor.

Şu ana kadar dış transferde Altay'dan Erdal Güneş ve Eskişehirspor'dan Tayfun Türkmen'i renklerine bağlayan ve iç transferde Engin Öztonga, Mithat Yaşar, Volkan Özcan, Emrah Bozkurt, Barış Ataç, Erhan Çatalçam ve kaleci Fevzi ile sözleşme imzalayan Diyarbakırspor, yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 40 futbolcu ile görüşmesini ise sürdürüyor. Kulüp yönetimi, bu oyunculardan 10'unun transferini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Teknik direktör Nurullah Sağlam'ın talebi doğrultusunda aralarında Brezilyalı oyuncularında bulunduğu yurt dışından futbolcularla temasta olduklarını ifade eden Önen, şöyle konuştu:

''Bu yabancı oyunculardan dördünü görüşmede bulunmak üzere Türkiye'ye davet ettik. Bu 4 oyuncu 1-2 gün içerisinde gelecek. Kulübümüzün maddi imkanları doğrultusunda transferimizi gerçekleştireceğiz. Yönetime geç gelmemiz nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Ancak bu açığı atacağımıza inanıyoruz. Şimdiye kadar anlaştığımız dış transferde 2, iç transferde 7 oyuncu ile altyapıdan belirlediğimiz 14 futbolcu bugün Kocaeli Kartepe'ye gitti. Bu oyuncular yarın başlayacak kamp çalışmasına katılacak. Transferi gerçekleşecek oyuncular da imzalayacakları sözleşmenin ardından takıma katılacak.''

Sayfa Yükleniyor...