Djokovic: Sezon kısaltılmalı

Teniste dünya 3 numarası Novak Djokovic, bir kez daha sezonun kısaltılması çağrısında bulundu. Sırp raket, sistemin değişmemesi halinde birçok tenisçinin kariyerinin kısalacağı uyarısında bulundu.

Ntvspor 12.01.2010 - 11:20

Djokovic: Sezon kısaltılmalı

Novak Djokovic, geçen sezon 97 karşılaşmada boy gösterdi. Sırp raketin, aşırı sıcak nedeniyle Avustralya Açık çeyrek finalinden çekilmesi de hala akıllarda.

Tenis sezonunun çok uzun olduğunu savunan Djokovic, yetkilileri bir kez daha kendileriyle empati kurmaya çağırdı. Yıl boyunca çok yoğun bir tempoda mücadele ettiklerini vurgulayan Djokovic; "insanların bizim neler yaşadığımızı bilmesi çok önemli. Tenis sezonu çok uzun. Yeni sezon öncesi önümüzde sadece 4-5 haftalık süre kalması ise gerçekten çok yetersiz" diye konuştu.

Sırp tenisçi, iki sezon arasında minimum 2 ay boşluk bırakılması gerektiğini; aksi taktirde birçok tenisçinin kariyerine erken son vermek zorunda kalacağını da savundu. Dünya 9 numarası Fernando Verdasco'dan da Djokovic'e destek geldi.

Yeni sezon öncesi sadece 10 gün tatil yapma fırsatı bulabilen İspanyol tenisçi; "Abu Dabi ve Doha'da oynamam gerekiyordu; ancak bunu yapamadım. Davıs Kupası’nda mücadele ettikten hemen sonra katılmam gereken bu turnuvalarda mücadele etmem imkansızdı" ifadelerini kullandı.

Tenis turu organizatörleri ise sponsorların büyük baskısı altında olduğu için sezonu kısaltmaya yanaşmıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...