Dokic'ten acı itiraf

Sırp asıllı Avustralyalı tenisçi Jelena Dokic, bir dergiye verdiği demeçte, ilk kez babası Damir'den şiddet gördüğünü açıkladı.

Ntvspor 07.05.2009 - 15:33

Dokic'ten acı itiraf

Henüz 17 yaşında Wimbledon Tenis Turnuvası ve Sydney Olimpiyatlarında yarı finale yükselerek adından söz ettiren Jelena Dokic'in, parlak geçmesi beklenen kariyeri, babası Damir ile yaşadığı sorunlar nedeniyle gölgelendi.

Avustralya vatandaşı olduktan sonra, 2001 yılında ailesiyle birlikte Sırbistan'a dönen Dokic'in, uzun süredir babasından dayak yediği konuşuluyordu.

26 yaşındaki tenisçi, bir dergiye verdiği röportajda, ilk kez aile içi şiddet haberlerini doğruladı. Sırbistan'daki aile evini terkederek yeniden Avustralya'ya yerleşen Dokic, babasının kendisini fiziksel ve ruhsal olarak taciz ettiğini söyledi. Babasının tavırları nedeniyle derin bir buhran geçirdiğini belirten Dokic, "Eminim ki, hiçbir bayan tenisçi benim çektiğim acıları çekmemiştir. Bir dönem hiçbirşey beni mutlu edemiyordu. Bir başkasının hayatını yaşamak istiyordum" ifadelerini kullandı.

Dokic, tenise uzun süre ara verdikten sonra, bu yıl Avustralya Açık'a davet edilmiş ve çeyrek finale kadar yükselme başarısı göstermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...