Doll: Derbi çok önemli

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, hafta sonu yapacakları Ankaragücü derbisinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

26.02.2010 - 14:36

Doll: Derbi çok önemli

Thomas Doll, tesislerde düzenlediği olağan haftalık basın toplantısında, ligin ikinci yarısında henüz 3 puanla tanışamadıklarını ifada ederek, ''Bu maçtan galibiyetle ayrılıp hem 3 puanla tanışmak, hem futbolcularımızın üzerindeki galip gelememe baskısını kırmak için bu maçı kazanmamız gerekiyor. Futbolcularımızı da bu bilinçle maça hazırladık. Ligdeki konumu bakımından Ankaragücü maçı kazanmayı bizden daha çok isteyecektir. Ancak bizim için de Pazar günü yapacağımız derbi maçı çok önemli'' diye konuştu.
        
Puan durumuna bakıldığı zaman alt gruptan uzak olduklarını, ancak 3 puanlı bir sistemde bu farkın pek de büyük olmadığını belirten Doll, şöyle konuştu:
        
''İşte bu nedenle alttaki grupla puan farkımızı açmak istiyoruz. Sezon sonunda korkulu rüya görmemek için buna mecburuz. Ankaragücü maçında da bu bilinçle mücadele edeceğiz. Her iki takım için de önemi büyük olan bu karşılaşmaya küçük bir final diyebiliriz.''
        
FAVORİ ANKARAGÜCÜ
        
Thomas Doll, devre arasında yaptıkları transferlerle maçın favorisinin Ankaragücü olduğunu vurgulayarak, ''Devre arası yaptığı yatırımlar ile maçın favorisinin Ankaragücü olduğunu söyleyebiliriz. Geniş bir kadroya sahip olan Ankaragücü maçı kazanmak için dişe diş mücadele edecektir. Biz de favoriden maçı almak için elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz'' dedi.
        
ASAŞ DEPLASMANINDAN, 19 MAYIS EV SAHİPLİĞİNE
        
Alman teknik adam, karşılaşmanın 19 Mayıs Stadyumu'na alınmasının kendileri için büyük bir şans olduğunu da belirterek, şöyle konuştu:
        
''Maçın 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanması ev sahibi takım olmamız nedeniyle çok önemliydi. Şayet bu karşılaşma ASAŞ Stadı'nda oynansaydı, ev sahibi değil, deplasman takımı gibi muamele görecektik. Biz de kendimizi öyle hissedecektik.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...