Doll: Ofansif anlamda yetersizdik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, Ankaragücü maçında iyi mücadele ettiklerini ancak gol atamadıklarını söyledi.

28.02.2010 - 17:07

Doll: Ofansif anlamda yetersizdik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, iyi mücadele ettiklerini, ancak ofansif anlamda yetersiz kaldıklarını söyledi.
        
Doll, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, bir dikkatsizlik sonucu yedikleri golle mağlup olduklarını belirterek, ''Daha sonra golü bulmak için iyi mücadele ettik, ancak rakip ceza alınında çoğalamadık. Demek ki mücadele her şey değil, gol de atmak gerekiyor. Bugün ofansif anlamda iyi değildik'' dedi.
        
Ankaragücü'ne mağlup olduklarını, ancak bu yenilgiyi hak etmediklerini vurgulayan Doll, devre arasında bir golcü transfer etmemenin sıkıntısını yaşayıp, yaşamadıkları sorusuna ise ''Yüzde yüz yaşadık'' yanıtını verdi.
        
Ankaragücü Teknik Direktörü Roger Lemerre ise 19 Mayıs Stadı'nın zeminin kötü olduğunu ifade ederek, ''Bu zeminde futbol oynamak çok zor'' dedi.Maça iyi başladıklarını ve gol de bulduklarını bildiren Lemerre, ''İkinci yarı kalemize yaslandık, ancak rakibe çok önemli pozisyonlar vermedik. Kontrataktan gol de bulabilirdik. Karşılaşmayı kazandığımız için mutluyuz. Ben derbinin ne demek olduğunu iyi bilirim, o nedenle de Gençlerbirliği'nin oynadığı futbola saygı duyuyorum'' diye konuştu.
        
KULÜP BAŞKANLARI

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ankaragücü'nün ilk yarıdaki oyunuyla maçı kazanmayı hak ettiğini belirterek, ''Biz ikinci yarıda biraz hareketlensek de golü bulamadık. İki Ankara takımının mücadelesinde kazanan takım Ankaragücü oldu. Ankaragücü'nü kutluyorum'' dedi.
        
Cavcav, 19 Mayıs Stadı'nın zeminiyle ilgili bir soruya ise, ''Dün geceki yağmur nedeniyle zemin biraz ağır gözükse de havalar düzelecektir, stat zemini de daha iyi olacaktır. Biz maçlarımızı burada oynamak istiyoruz. Seyirci de bunu istiyor. Maçta bunu gösterdiler'' dedi.
        
Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek de sezonun ikinci yarısında namağlup unvanlarını devam ettirdiklerini, ancak maç kazanamamanın kendilerinde bir stres yarattığını vurgulayarak, ''Bu galibiyete çok ihtiyaç vardı. Umarım bu karşılaşmayla bu stresi üzerimizden atarız ve daha iyi bir Ankaragücü'nü herkese izlettiririz'' dedi.
        
Stadın zeminin çok kötü olduğunu belirten Gökçek, ''Ben de maçlarımı 19 Mayıs Stadı'nda oynamak istiyorum. Ancak herkes gördü, stadın zemini çok kötü. 15. dakikadan sonra zemin çok ağırlaştı. Bir oyuncumuz ağır saha zemini nedeniyle sakatlandı. Biz maçlarımızı kesinlikle Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynayacağız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...