Fransız halkı, dünya kupası öncesi milli takımlarına güvenmiyor. Son anketlere göre milli takımın gruptan çıkacağına inanan Fransızların oranı sadece yüzde 27...

Teknik direktör Raymond Domenech ve oyuncular bu durumun kendilerini başarılı olmak için kamçıladığını söylüyor. Domenech'in Fransız Alpleri’nde devam eden kampta yıllardır kullandığı savunma taktiklerinden vazgeçmesi de bunun bir göstergesi.

Milli takımı göreve geldiği günden bu yana çift ön libero ile sahaya süren Domenech, kampta 4-3-3 dizilişi üzerinde çalışmalar yapıyor. Hastalığı nedeniyle kadrodan çıkarılan Lassana Diarra'nın yerine yeni bir ön libero çağırmayan Domenech, Güney Afrika'da takımı tek ön liberoyla sahaya sürecek. Bu ismin hücum özellikleriyle de ön plana çıkan Jeremy Toulalan olması bekleniyor.

Savunmasını, Sagna, Gallas, Abidal ve Evra'dan oluşturmayı planlayan Domenech, orta sahada Toulalan ile birlikte büyük olasılıkla Gourcouff ve Malouda'ya yer verecek.

Hücum hattının ise Henry, Ribery ve Gignac'tan oluşması muhtemel... Dünya kupası sonrası görevini Laurent Blanc'a bırakacak Domenech'in Fransa'sı, grup sürecinde Güney Afrika, Meksika ve Uruguay ile karşı karşıya gelecek.