Donovan Everton yolunda

Los Angeles Galaxy, David Beckham'ın ardından bir yıldızını daha kiralık olarak Avrupa'ya göndermeye hazırlanıyor. Premier Lig ekiplerinden Everton, golcü Landon Donovan'ı kiralamak için Galaxy ile görüşmelere başladığını açıkladı.

Ntvspor 10.12.2009 - 12:05

Donovan Everton yolunda

Amerika Birleşik Devletleri'nde futbol sezonu sona erdi. Sezonun bitimiyle birlikte, İngiliz yıldız David Beckham'ı, bir kez daha Milan'a kiralayan Los Angeles Galaxy, golcüsü Landon Donovan için benzer bir teklif de, Premıer Lig ekiplerinden Everton'dan aldı.

Yaklaşan Dünya Kupası öncesi, hem Galaxy hem de Donovan teklife sıcak bakıyor. Nitekim Everton yöneticileri de, 27 yaşındaki golcüyü kadrolarına katacakları konusunda kendilerinden emin konuştu.

Bu sezon sakatlıklarla boğuşan Everton, Premier Lig’de düşme hattının sadece 3 puan üzerinde bulunuyor. Amerikalı golcünün ayrıca, UEFA Avrupa Ligi’nde forma giymesinin önünde de bir engel bulunmuyor.

Bu sezon Birleşik Devletler'de yılın futbolcusu seçilen Donovan, Amerikan Milli Takım tarihinin de en golcü ismi... Donovan'ın, milli takım formasıyla çıktığı 120 maçta 42 golü bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...