Draft heyecanı yaklaşıyor

NBA Draft'ı 25 Haziran Perşembeyi Cuma'ya bağlayan gece saat 02:30'da NTV Spor'dan naklen yayınlanacak.

Ntvspor 23.06.2009 - 19:26

NBA Draftı yaklaşırken, takımların tercihleri de şekillenmeye başlıyor. Daha önce Memphis Grizzlies’e gitmek istemediğini açıklayan İspanyol Ricky Rubio, Sacramento Kings ile deneme idmanlarına çıktı. 18 yaşındaki oyun kurucu için yüksek bir bonservis isteyen kulübü Joventut Badalona ise bu ücreti yaklaşık dört milyon dolara kadar indirdi. Kurallar gereği NBA takımları en fazla 500 bin dolar bonservis ödeyebildiğinden, aradaki farkı cebinden ödemek zorunda kalacak olan Rubio, bu yüzden oynama fırsatı bulacağı bir takımda yer almak istediğini vurguladı.

Draft’ta birinci sıranın sahibi Los Angeles Clippers genel menajer yardımcısı Neil Olshey ise, takımın bu hakkını takasta kullanmayacağını vurguladı. Clippers’ın ilk sıradan Oklahoma Üniversitesi’nin forveti Blake Griffin’i seçmesi bekleniyor.

Draft gecesi birçok takas olması da bekleniyor. Özellikle bu sezon beklentilerin altında kalan Washington Wizards takıma tecrübeli bir isim eklemek isterken, Minnesota Timberwolves ise Tanzanyalı pivot Hasheem Thabeet’i takıma katabilmek için takasla draft’ta daha üst sıralardan bir seçme hakkını almak istiyor.

NBA Draft’ı 25 Haziran Perşembeyi Cumaya bağlayan gece saat 02:30’da NTV SPOR’dan naklen yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...