Düzkaya: Galatasaray'a pozisyon vermedik

Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Düzkaya, rakibe net pozisyon vermedikleri bir maçtan sahadan yenik ayrıldıkları için çok üzgün olduklarını belirterek, maçın hakkının beraberlik olduğunu söyledi.

02.03.2009 - 13:32

Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Düzkaya, Galatasaray karşısında takımın sergilediği mücadelenin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

Her iki ekibin de çok kötü bir zeminde mücadele ettiğini ifade eden Düzkaya, buna rağmen takımlarının ortaya koyduğu, istek, kazanma arzusu ve mücadelenin kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.

Düzkaya, maça iyi başladıklarını ve önemli fırsatlar da yakaladıklarını dile getirerek, ''Özellikle maçın başında Veysel'in girdiği pozisyonu gol yapabilsek oyunun gidişatı çok daha farklı olacaktı. Ancak bu pozisyonu değerlendiremedik. Daha sonra bireysel bir hatadan golü kalemizde gördük ve 1-0 yenik duruma düştük. Galatasaray gibi güçlü bir ekip karşısında geriden gelerek maçı çevirmek çok daha zor. Buna rağmen oyun tempomuzu hiç düşürmedik. İlk yarıda yine Bülent ile önemli bir fırsatı değerlendiremedik. Mücadeleyi bırakmadık ve son dakikaya kadar baskılı oyunumuzu sürdürdük. Ancak ikinci yarıda pozisyon üretmekte sıkıntı çekince aradığımız golü bulamadık'' dedi.

Galatasaray'ın 90 dakika boyunca pozisyon üretemediğini ifade eden Düzkaya, ''Rakibimize net pozisyon vermediğimiz bir maçta sahadan yenik ayrıldığımız için çok üzgünüz. Maçın hakkı beraberlikti. Bu oyunun karşılığı bu değildi'' diye konuştu.

Düzkaya, ligin uzun bir maraton olduğunu ve bu maçta kaybedilen puanların önümüzdeki haftalarda mutlaka telafi edileceğini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...