İSTANBUL - ''Berliner Morgenpost'' gazetesi, bir güvenlik görevlisinin her iki oyuncuyu da Wilmersdorf semtinde en az bir aracın kaportasını çizerken, 5 aracın dış aynalarına vururken ve bir motosikleti yere düşürürken gördüğünü, bu güvenlik görevlisi tarafından çağrılan polisin de olay yerinde iki futbolcuya kimlik tespiti yaptığını yazdı.

Hertha BSC Berlin'in basın sözcüsü Hans-Georg Felder, yaptığı yazılı açıklamada, bu olayla ilgili olarak polis tarafından bilgilendirildiklerini ve Hertha yönetiminin Ebert ile konuştuğunu bildirdi.

Ebert'in de kendisinin ve Boateng'in polis tarafından durdurulduğunu ve mülkiyete zarar vermekten kimlik tespiti yapıldığını doğruladığı belirtilen açıklamada, iki oyuncunun bir doğum günü eğlencesinden dönmekte oldukları, ancak kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri kaydedildi.

Açıklamada, kulüp tarafından bir avukatın görevlendirildiği ve Hertha BSC Berlin'in de olayın açıklığa kavuşmasını istediği, ancak bir oyuncunun sabaha karşı saat 3'te dışarda bulunmasının kabul edilemeyeceği, bu nedenle Ebert'e para cezası verileceği ifade edildi.

Borussia Dortmund kulübünden yapılan açıklamada da Berlin polisinden bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmediği ve oyuncuyla da konuşulmadığı bildirildi.