Şampiyon Galatasaray'ın savunmasının değişmez isimleri Emmanuel Eboue ile Semih Kaya, NTV Spor’un sorularını yanıtladı. Son günlerde Türk futbolunda yaşanan ırkçılık olaylarına değinen Eboue, Irkçı davaranışarın Türk futboluna zarar vereceğini söyledi.

"Şampiyonluk yolunda bizi yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum" diyerek söze başlayan Eboue, "Şampiyonluğu hak etmiştik. Elimizden gelenin en iyisini yaptık" dedi.

Semih'i kardeşi gibi gördüğünü söyleyen Eboue, "Semih'in çok iyi insan olduğunu düşünüyorum. Semih ve takımdaki arkadaşlarımın üzgün olmasını hiç istemiyorum. Herkes her zaman gülsün" dedi.

SEMİH: DAHA İYİ BİR G.SARAY OLACAK
Eboue'nin bu sözleri karşılık veren Semih, "Eboue, takımımızın neşe kaynağı. Bizi üzgün görmek istemiyor ve bu nedenle de bizi sürekli neşelendiriyor" diye konuştu.

Kendisi açısından iyi bir sezon geçirdiğini söyleyen Semih, "Belirli zamanlarda bocalasamda zamanla hatalarımı telafi ettim. Takım olarak Şampiyonlar Ligi'nde ve Süper Lig'de hedeflerimize ulaştık. Gelecek sezon daha iyi bir Galatasaray olacak" dedi.

"Çok çalışarak hak ettiği yere geldiğini" söyleyen Semih, "Altyapıda şanssız sakatlıklar yaşadım. Bundan sonra daha fazla çalışırak hep iyi olmaya çalıştım. Şu anda çok kariyerli futbolcularla aynı takımda oynuyorum bu da çok gurur verici bir durum" ifadelerini kullandım.

EBOUE: DROGBA'YI DUYUNCA ÇOK MUTLU OLDUM
Milli takım ve Galatasaray'dan takım arkadaşı olan Didier Drogba hakkında düşencelerini aktaran Fildişili yıldız, "Drogba, Afrikalı insanlar için sembol bir oyuncu. Afrika futbolunda ayrı bir yere sahip. Drogba'nın Galatasaray'a geldiğini duyduğumda çok mutlu oldum. Kendisiyle milli takımda oynuyordum ama ilk defa bir kulüp takımda birlikte forma giydik. Kendisine buraya geldiğinde ilk günlerde çok yardımcı oldum. Drogba da Türkiye'ye çok çabuk uyum sağladı. Didier'in yabancılık çekmemesi için elimizden gelen her şeyi yaptık" şeklinde konuştu.

'HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIM'
Son günlerde futbolda yaşanan ırkçılık olayları hakkında düşüncelerini dile getiren Eboue, "Ben ve takım arkadaşlarımın Kadıköy'e kazanmak için gittik. Bu düşünce kapsamında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Futbolda her sonuç karşınıza çıkabiliyor. Biz de kazanmak istedik ama kazanamadık ben de çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Bir takım insanların bana yönelik tezahürat bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Bu ligin içinde böyle söylemler olmamalı. Böyle yanlış hareketler Türk futboluna zarar vereceğini düşünüyorum. Çok değerli ve kaliteli bir ligde futbol oynuyoruz" dedi.

'TÜRK FUTBOLUNA YAKIŞMAZ'
Eboue, "Yaşanan kötü olaylar Türk futbolu için iyi bir gelişme değil. Biz futbolcular olarak bu konularda daha sakin olmalıyız. Geçen yıl Beşiktaş maçında da kötü şeyler söylenmişti benim hakkımda. Ben bunları düşünmeyerek sadece futboluma odaklandım. Sadece bu ligde böyle şeylerin olması beni üzüyor. Bazı yabancı oyuncular gelmeden önce bize birtakım sorular soruyorlar. Biz de iyi cevaplar veriyoruz. Umarım bu tür olaylar bir daha yaşanmaz" şeklinde konuştu.