Eczacıbaşı yarı final peşinde

Eczacıbaşı Zentiva Bayan Voleybol Takımı, Avrupa Konfederasyon Kupası (CEV Cup) çeyrek final rövanş maçında bugün İstanbul'da, Azerbaycan temsilcisi Rabita ile karşılaşacak.

23.02.2010 - 11:54

Eczacıbaşı Zentiva, Avrupa Konfederasyon Kupası çeyrek final rövanş maçında bugün Azerbaycan temsilcisi Rabita’yı ağırlayacak.

Eczacıbaşı Spor Salonu'nda saat 17.00'de başlayacak maçı Oleg Uvarov (Rusya) ve Krassimir Todorov (Bulgaristan) hakem ikilisi yönetecek.

Deplasmanda yapılan ilk maçı 3-0 yitiren Eczacıbaşı Zentiva, bugünkü rövanş maçını öncelikle 3-0 kazanıp, hemen ardından oynanacak ''altın set''i de galip tamamlayarak, dörtlü finale adını yazdırmak amacında.

Kupada dörtlü final maçları, belirlenecek bir takımın ev sahipliğinde, 20-21 Mart'ta oynanacak.

Çeyrek final ilk maçında aldıkları 3-0'lık yenilgiyle turu zora soktuklarını, ancak dörtlü final için şansları olduğunu belirten Eczacıbaşı Zentiva Antrenörü Giuseppe Cuccarini, taraftar desteğiyle yarınki maç sonrası dörtlü finale yükseleceklerini savundu.

İtalyan teknik adam, ''Azerbaycan'da kazanmak, en azından set almak bugün oynayacağımız maçta bize büyük avantaj sağlayacaktı, ama olmadı. Şimdi avantajlı durumda olan rakibimiz Rabita ve tek set almak onlara yetecek. Bu nedenle çok kritik ve stresi yüksek bir maç olacak ama henüz her şey bitmiş değil. Biz gerçek oyunumuzu ortaya koyarsak, taraftarın da desteğiyle dörtlü finale adımızı yazdırabileceğimize inanıyorum'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...