Efes Pilsen'de son 16 mutluluğu

ULEB Avrupa Ligi (B) Grubu'nda Fransa'nın Entente Orleanaise takımını 75-60 yenen ve Unicaja Malaga'nın Lietuvos Rytas'ı yenmesiyle top 16'ya kalan Efes Pilsen'de, gruptan çıkmanın mutluluğu yaşanıyor.

14.01.2010 - 14:11

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, İspanyol takımı Unicaja Malaga'nın büyük mücadele vermesi ve Lietuvos Rytas'ı yenmesi sonrası top 16'ya kaldıklarını söyledi.

Özerhun, yaptığı açıklamada, Entente Orleanaise'yi yenmelerinin normal bir sonuç olduğunu belirterek, ''Unicaja Malaga'nın büyük mücadele vermesi ve rakibini yenmesi bizi buralara taşıdı. Çok sayıda şansızlıklarla maç kaybettik. Bu sefer şans bizim yanımızdaydı. Entente Orleanaise maçına iyi başladık ve kontrolü tamamen elimizde tuttuk. İşin keyif noktası Unicaja Malaga'nın deplasmanda çok iyi mücadele etmesi ve maçı bırakmaması oldu'' dedi.

Engin Özerhun, dünkü mücadelenin çok hızlı tempoda oynandığını vurgulayarak, ''Litvanya'daki karşılaşmadan 5 dakika önce bizim maç bitti. Tabii mola ve fauller olmayınca onlardan erken sona erdi. Maçın ardından kulaklarımız Litvanya'daydı. İyi haber de geldi. Şansın yanımızda olduğunu ilk defa hissettik'' diye konuştu.

Maçın en skorer ismi Preston Shumpert konusunda ise Özerhun, ''Maç öncesi gözünde problem vardı. Ama karşılaşmaya yönelik konsantrasyonu bulunuyordu. Oynayacağını biliyordu. Kritik sayılara imza atarak galibiyette önemli bir faktör oldu'' derken, maçtan önceki antrenmanda sakatlanan Kerem Tunçeri'nin ise zorlu süreçte bir an önce aralarına katılmasını umduklarını dile getirdi.

''KENDİ İŞİMİZİ KENDİMİZ YAPMALIYIZ''
Genel menajer Özerhun, artık daha zorlu bir mücadelenin kendilerini beklediğini ve kendi işlerini kendilerinin görmesi gerektiğini söyledi.

Hedefi aşama aşama düşündüklerini vurgulayan Engin Özerhun, ''Top 16 daha zorlu bir süreç. Daha dikkatli olmamız gerekiyor. Ne yazık ki başka bir takımın yardımıyla top 16'ya kaldık. Bundan sonra daha iyi oynamamız ve kendi işimizi kendimizin yapması gerekiyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...