Efes'in gözü kalan 2 maçta

Basketbolda ULEB Avrupa Ligi (B) Grubu'ndaki 8. hafta maçında İspanya'nın Unicaja Malaga takımına 79-77'lik skorla yenilerek, gruptan çıkma şansını son 2 maça bırakan Efes Pilsen, 2 maçı da kazanıp, gruptan çıkmak istiyor.

Haberler 18.12.2009 - 12:20

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Unicaja Malaga maçında aldıkları yenilgiyle önemli bir avantaj kaybettiklerini belirterek, ''Kazansaydık çok önemli bir avantaj elde edecektik. Şimdi grupta son 2 maçımızda Olympiakos ve Entente Orleanais'i yenersek, gruptan garanti çıkıyoruz'' dedi.

Unicaja Malaga maçında 77 sayı atmalarına karşın kazanamadıklarını belirten Özerhun, ''Bu sezon galibiyet aldığımız 3 maçtaki skoru bulduk, ama kazanamadık. İlk kez Ayhan Şahenk Salonu'nda yenildik. Unicaja Malaga maçında bekleneni ortaya koyamadık'' diye konuştu.

Engin Özerhun, grupta kendilerinin 3 galibiyet, 5 yenilgiyle 5. sırada bulunduklarını, Partizan ve Lietuvos Rytas'ın 4'er galibiyet, 4'er yenilgiyle kendilerinin önünde sıralandığını ifade ederek, şunları söyledi:
''Bu iki takım haftaya karşı karşıya gelecek. Bunlardan bir tanesi maksimum 5 galibiyete ulaşacak. Biz de iki maçımızı kazandığımız zaman garanti çıkıyoruz. Averaj hesaplarında her ikisine karşı da üstünlüğümüz var. Entente Orleanais maçını da çok ciddi oynamamız gerekecek. Grupta çekişme son haftaya kadar sürecek. Partizan ve Lietuvos Rytas'tan biri iki maçını da kaybederse, Olympiakos'a yenilsek bile 1 galibiyetle çıkabiliyoruz. Ancak bu hesapları bırakarak, Olympiakos maçını kazanmamız lazım. Entente Orleanais maçını da çok ciddi oynamamız gerekecek.''

Sayfa Yükleniyor...