Elano ve Dos Santos da aday

Sambafoot adlı internet sitesi Avrupa'da oynayan en iyi Brezilyalı futbolcu kategorisinde Elano ve Dos Santos'u aday olarak gösterdi.

Ntvspor 03.12.2009 - 16:50

Elano ve Dos Santos da aday

Sambafoot adlı internet sitesi okuyucularının oylarıyla her yıl Avrupa'da oynayan en iyi Brezilyalı futbolcuyu seçiyor. Bu yıl  Fenerbahçeli Dos Santos ve Galatasaray'da forma giyen Elano da aday gösterildi.

"sambafoot" adlı internet sitesi Brezilya ve Avrupa futbolu arasında bir bağlantı kurarak Avrupalıların Brezilya futbolundan haberdar olmasını,  Brezilyalıların da Avrupa'da forma giyen oyuncularını takip etmesini sağlıyor.

İnternet sitesi ayrıca  okuyucularının oylarıyla her yıl Avrupa'da oynayan "Yılın en iyi Brezilyalı futbolcusunu" seçiyor. "Samba Gold" ödülüne bu sene Galatasaray ve Fenerbahçe'de istenilen performansı sergileyemeyen Elano ve Dos Santos'ta aday gösterildi.

Elano ve Dos santos'un rakipleri arasında Daniel Alves, Kaka, Diego ve Graffite gibi yıldız oyuncular da bulunuyor. Yarışmada birinci olacak futbolcuya, ünlü seramik sanatçısı Gerard Brand yapımı bir kupa verilecek.  Ödülün geçen seneki sahibi, Milan'da gösterdiği performansla Kaka olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...