Elano'da yırtık

Galatasaray'ın 2-1 yenilerek UEFA Avrupa Ligi'ne veda ettiği maçta sakatlanan Elano Blumer'ın, sol bileğinde kısmi yırtık tespit edildiği açıklandı.

Ntvspor 26.02.2010 - 13:17

Elano'da yırtık

Sarı-kırmızılı takım, Süper Lig'in 23. haftasında oynayacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarına başladı. Jupp Derwall antrenman sahasında basına ve taraftara kapalı olarak yapılan antrenman, Frank Rijkaard yönetiminde, ısınma ve açma germe çalışmalarıyla başladı. Atletico Madrid karşısında ilk 11'de görev alan futbolcular, sahada rejenerasyon çalışmalarının ardından sağlık merkezinde terapi seanslarıyla maç ertesi programlarını tamamladılar. Diğer futbolcular teknik çalışmalar yaparken, soğuma ve açma germe çalışmalarıyla antrenman tamamlandı.

Atletico Madrid maçında bir pozisyonda aldığı darbeye bağlı olarak ayak bileği burkulan ve karşılaşmayı tamamlayamayan Elano Blumer, ayrıntılı bir kontrolden geçirildi. Sol bileğinde kısmi yırtık ve zorlanma tespit edilen Brezilyalı futbolcunun, soyunma odasında başlanan tedavisine devam edildiği belirtildi.

Karşılaşmanın ilk devresinde bir pozisyonunda kalça bölgesi adalelerinde zorlanma meydana gelen Hakan Balta'nın ise ayrıntılı kontrollerinde orta-ileri derece zorlanma tespit edildi.

Dizindeki şikayetleri devam eden Uğur Uçar dinlendirilirken, Milan Baros salonda ve sahada takımdan ayrı çalıştı. Harry Kewell ve Gökhan Zan da tedavilerin ardından salonda ve sahada takımdan ayrı olarak çalıştırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...