Elvan'a hoca dayanmıyor

Milli atletimiz Elvan Abeylegesse yine hocasını değiştirdi.

11.02.2010 - 10:14

Elvan'a hoca dayanmıyor

Elvan, Ukraynalı Koledyeyev'in kendisine pozitif enerji vermediği için değiştirilmesini istedi. Bu Elvan'ın çalışamadığı 3. antrenör oldu.

Milli atlet Elvan Abeylegesse yine antrenörü ile anlaşamadı ve bir hocasına daha yol verdi. Daha önce Anatoly Bychkov ve Ertan Hatipoğlu ile anlaşamayarak, yolunu ayıran Elvan, şu andaki hocası Ukraynalı Mykola Koledyeyev ile fazla sakatlanması, kendisine pozitif enerji verememesi ve sistemini beğenmemesi nedeniyle çalışmama kararı aldı. Etiyopya'da olan Elvan'ın anlaşamadığı Koledyeyev, 800 metre Dünya Gençler ikincisi olan Merve Aydın'ın da antrenörlüğünü yapıyordu. Aydın da sakatlığı nedeniyle uzun süre pistlerden uzak kalmıştı. Elvan'ın güven duymadığı antrenör Mykola Koledyeyev'i Atletizm Federasyonu bırakmadı. Ukraynalı antrenör 800-1500, üç bin metre engelli ve maraton olmak üzere 3 grubun başına getirildi.

ELVAN REKORA KOŞACAK

Sakatlığı nedeniyle uzun süredir pistlerde görünmeyen Elvan Abeylegesse, 19 Şubat'ta Dubai'de yapılacak olan maratona katılacak. Milli atletin burada ünlü atletlerle yarışacağı ve amacının rekor olduğu öğrenildi.

Ali Erdoğan/Sabah

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...