Elvan'a teklif yağıyor

Bychkov ile yollarını ayıran milli atlet Elvan Abeylegesse'nin antrenörlüğü için başta İtalya ve İngiltere'den talepler gelirken, ağırlık kazanan isimse Ukraynalı Coledeev.

Haberler 05.01.2009 - 18:57

Elvan'a teklif yağıyor

Milli atlet Elvan Abeylegesse, antrenörü Rus Anatoly Bychkov ile yollarını ayırdıktan sonra, özellikle Avrupa'da antrenörlerin ilgi odağı haline geldi.

Olimpiyat madalyalı rekortmen atleti çalıştırmak isteyen Avrupa'nın önde gelen isimleri, Türkiye ile temasa geçerek, milli sporcuya antrenörlük yapabileceklerini söylediler.

Abeylegesse'nin antrenörlüğüne talip olan yaklaşık 8 aday arasında, Torino'da 2009 yılının Mart ayında yapılacak Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın direktörü İtalyan Massimo Magnani ile İngiltere Atletizm Federasyonu'nun gençlerden sorumlu antrenörü Ian Labrooke da yer alıyor.

Teklifleri inceleyen Türk yetkililerin gözdesi ise bir dönem SSCB Atletizm Milli Takımı başantrenörlüğünü de yapan ve halen ülkesi Ukrayna Federasyonu'nda görev yapan Nikolay Coledeev. Ukrayna Federasyonu ile sözleşmesi yeni yılla birlikte sona erecek tecrübeli antrenör ile görüşmelerini sürdüren Türk yetkililer, ülke federasyonunun yeni yılda da beraber çalışmak istediği Coledeev'den, sözleşme yapmak için haber bekliyor.

Elvan Abeylegesse ile çalışacak antrenör, rekortmen atletin yanı sıra Türkiye rekortmenleri Selim Bayrak, Merve Aydın ve Sultan Haydar'a da antrenman vererek, bu sporcuları da takip edecek.

Sayfa Yükleniyor...