Lacivert-turunculu ekibin teknik direktörü Abdullah Avcı, AZ Alkmaar'ın çalıştırıcısı John van den Brom'un maçtan önce söylediği, "İzleyicilerin iyi bir futbol seyretmeleri için Emre Belözoğlu'nun da sahada olmasını istiyorum" yönündeki arzusuna rağmen milli oyuncuya ilk 11'de yer vermedi.

Avcı, Hollanda ekibi karşısında Emre Belözoğlu gibi sezon başında Fenerbahçe'den transfer edilen Bekir İrtegün'ü de yedek soyundururken, takıma yeni katılan Cikalleshi'yi ise ilk 11'de görevlendirdi.

Sakatlıkları devam ettiği için Hollanda'ya getirilen kafilede bulunmayan Semih Şentürk ile Alexandru Epureanu'dan mahrum sahaya çıkan İstanbul ekibinde ileri uçta Cikalleshi görev yaptı.

AZ ALKMAAR'DA BÜYÜK DEĞİŞİM 

Hollanda liginin güçlü ekiplerinden AZ Alkmaar, geçen sezona oranla iskeleti büyük oranda değişen bir kadroyla sahaya çıktı.

Yeni sezon öncesi takımdan ayrılan Hoedt, Poulsen, Gudelj ve son olarak geçen hafta İngiltere Premier Lig takımlarından Watford'a transfer olan Berghuis'tan yoksun sahaya çıkan Alkmaar ekibinde, geçen yılki kadroya oranla 7 farklı isim görev aldı.

AZ Alkmaar Teknik Direktörü John van den Brom, sahalarında oynanan ilk maçta geçen sezonun ortalarında İngiltere'nin Fulham takımından alınan Bosna Hersek asıllı Muamer Tankovic ile bu sezon takıma dahil olan Babalj'ı ilk 11'de sahaya sürdü.