En fazla maaş veren kulüpler

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırma, oyuncularına en fazla para ödeyen 10 takımı ortaya çıkardı. Listenin zirvesinde, beyzbol takımı New York Yankees yer aldı. Yankees'i, La Liga devleri Real Madrid ve Barcelona takip etti.

Ntvspor 30.03.2010 - 10:52

En fazla maaş veren kulüpler

Profesyonel spor kulüplerinde, bazı oyuncular çok yüksek ücretler alırken, bazıları da cüzzi rakamlar karşılığında kariyerlerine devam ediyor. Peki profesyonel kulüpler, oyuncularına ortalama ne kadar ödeme yapıyor?. Amerika Birleşik Devletleri'nde bu sorunun yanıtı arandı ve en fazla maaş veren kulüpler belirlendi.


Listenin zirvesinde beyzbol takımı New York Yankees bulunuyor. 9 yıllık şampiyonluk özlemine geçen sezon son veren Yankees, oyuncularına büyük meblağlar ödemekten kaçınmıyor.

Listenin 2. sırasında ise La Liga devi Real Madrid var. Eflatun-beyazlılar, oyuncularına yıllık ortalama 6 milyon 300 bin dolardan fazla para ödüyor. Real Madrid'in ortalamasını yükselten isim ise şüphesiz dünyanın en pahalı futbolcusu Cristıano Ronaldo.

Listede Real Madrid'i, tıpkı bu sezon La Liga'da olduğu gibi Barcelona takip ediyor. Katalan ekibi, Messi ve Ibrahımovic gibi çok yüksek ücret alan oyuncular ile altyapıdan yetiştirdiği daha az ücret alan oyuncuların maaşlarının ortalaması alındığında, futbolcularına ortalama 6 milyon dolar veriyor.

İki La Liga ekibini, Premier Ligi’n en zengin kulüplerinden Chelsea izliyor.

Listedeki diğer 6 takım ise NBA'den.. Dallas Mavericks,  Los Angeles Lakers, Detroit Pistons, Cleveland Cavaliers, Boston Celtics ve New York Knicks ilk 10 içinde yer alıyor.

Listedeki ilk 10 takım ve oyuncularına ödedikleri ortalama yıllık ücretler şöyle:
1. New York Yankees (MLB) - 7 milyon dolar
2. Real Madrid (La Liga) - 6 milyon 333 bin dolar
3. Barcelona (La Liga) - 6 milyon 82 bin dolar
4. Chelsea (Premier Lig) - 5 milyon 361 bin dolar
5. Dallas Mavericks (NBA) - 5 milyon 315 bin dolar
6. Lakers (NBA) - 5 milyon 98 bin dolar
7. Detroit Pistons (NBA) - 4 milyon 995 bin dolar
8. Cleveland Cavaliers (NBA) - 4 milyon 940 bin dolar
9.  Boston Celtics (NBA) - 4 milyon 885 bin dolar
10. New York Knicks (NBA) - 4 milyon 881 bin dolar

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...