Erdoğan: Şampiyonluğu biz hak ettik

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 6. maçında Efes Pilsen'i 76-51 yenerek, durumu 4-2 yapıp şampiyon olan Fenerbahçe Ülker'de, antrenör Ertuğrul Erdoğan, şampiyonluğu hak ettiklerini söyledi.

02.06.2010 - 23:10

Erdoğan, maçtan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takımlarının bugün yapılan maçta çok istekli ve dikkatli bir mücadele sergilediğini ifade ederek, "Sahada aç görünen bir Fenerbahçe Ülker vardı. Bence fark yaratan da buydu. Gerçekten bütün seri boyunca çok istekli bir Fenerbahçe Ülker vardı. Zaman zaman düşüş yaşasak da buradan tekrar çıkmayı bildik, ancak 3 maçı kendi evimizde, taraftarımızın önünde kazandık. Bu da taraftarımızın vermiş olduğu enerjiyle oldu. Taraftarın bu şampiyonlukta önemli rolü oldu" diye konuştu.Ertuğrul Erdoğan, seri boyunca planladıkları mücadeleyi ortaya koymayı başardıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bence serinin kırılma anı, sahamızda arka arkaya kazandığımız 2 maç oldu. Özellikle sahamızdaki ikinci maçta 17 sayı geriden gelip kazanmamız oldu ama bugünkü son maç hariç, bütün maçlar çok küçük detaylarla kazanılıp, kaybedildi. Efes Pilsenli oyucuları da kutluyorum, onların da müthiş mücadeleleri oldu ama Fenerbahçe Ülker söke söke, hakkıyla şampiyonluğu aldı."

Efes Pilsen'in bugün ortaya koyduğu kötü mücadelenin sorulması üzerine Erdoğan, "Efes Pilsen mi çok kötüydü, biz mi çok iyiydik, o tartışılır. Bizim yaptığımız savunma bu kadar baskılı olmasa, bu sonuca gelinmezdi. Çok dirençli başlayan bir Fenerbahçe Ülker vardı bugün" cevabını verdi.
Sağlık sorunları nedeniyle takımın başında yer almayan antrenör Bogdan Tanjevic'e de teşekkür eden Erdoğan, kendisinin bir danışman olarak, her zaman
yanlarında olduğunu vurguladı.

Sarı-lacivertli takımın başarılı oyuncusu Ömer Onan ise Ertuğrul Erdoğan'ın çok başarılı bir antrenör olduğunu ifade ederek, "Türk basketbolu yeni bir başantrenör kazandı. Çok iyi bir iş çıkardı. Takımına hakimdi, çok önemli bir başarı elde etti" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...