Fabian Ernst, sol ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle takımının Ankaragücü ile oynadığı maçta forma giyememişti. Ernst'in Trabzonspor karşılaşmasında takımdaki yerini alıp almayacağı henüz belli değil. Alman futbolcu, maç gününe kadar hazır olmaya çalışacağını belirterek, “Yeniden sağlığıma kavuşup, takımdaki yerimi almak için elimden geleni yapıyorum. Kendimi denedikten sonra Trabzonspor maçında oynayıp oynamayacağım netleşecek. Şu anda aklımda olan tek şey bir an önce düzelip yeniden formamı giymek” dedi.

Alman futbolcu, ligin bitimine altı hafta kala şampiyonluk şanslarının sürdüğünü belirterek, üst üste oynayacakları Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarının önemine dikkat çekti. Şampiyonluğa hala inandıklarını vurgulayan Ernst, “Önümüzdeki iki maç her şeyi belirleyecek. Bu iki maçı kazanırsak şansımız yükselecektir” diye konuştu.

Mücadeleci futboluyla Beşiktaş taraftarının beğenisini toplayan Ernst, saha içinde sorumluluğunu yerine getirmek için elinden geleni yapmayı sürdüreceğini söyledi.