Şeref Eroğlu, FILA Başkanı Raphael Martinetti'nin isteği üzerine Teknik Kurul'a seçildiğini, ilk kez bir Türk'ün böyle bir göreve getirildiğini belirtti.

Bu göreve getirilmesinin kendisi için gurur verici olduğunu ifade eden Eroğlu, "Nasıl güreşirken çok çalıştıysam yine çok çalışarak hem dünya güreşine hem de Türk güreşine hizmet edeceğim. Türk güreşi yıllardır minderde yer alıyor, masada bulunmuyor. İnşallah ben bu eksikliği gidermeye çalışacağım" dedi.

Eroğlu, FILA Teknik Kurulu'nda güreş sporunun kuralları ile ilgili görüşmeler yaptıklarını, şu anda güreşin 3 devre halinde oynandığını, ilk iki devreyi alan kişinin galip sayıldığını ifade etti. Güreşçilerin çoğu zaman 1 puan alarak şampiyon olduğunu dile getiren Eroğlu, şöyle konuştu:

"Ben güreşin 2 devre ve 3'er dakikadan toplam 6 dakika olması için teklifte bulunacağım. Çünkü güreşte seyir çok önemli. Güreşçiler çoğu zaman 1 puan alarak şampiyon oluyor. Yani 1 olsun benim olsun mantığı ön plana çıkmaya başladı. Güreşin özelliğini yitirmemesi gerekiyor. Bakın artık tek kol, künde gibi oyunlar kalmadı. Güreşte şov da var. Görsellik de var. Bunun hatırlanması gerekiyor."

Güreşi bıraktıktan sonra dil eğitimi için ABD'ye gittiğini, İngilizce bilmenin çok önemli olduğunu ifade eden Eroğlu, "Ayrıca bu tür yerlerde görev almak için İngilizce bilmek çok önemli. Bugün bunun faydasını çok görüyorum" diye konuştu.