Erol Bulut: Derbiyi izlerken utandım

Ukrayna'nın Metalurg Donetsk takımında forma giyen eski Fenerbahçeli futbolcu Erol Bulut, Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yaşanan olayların kendisini üzdüğünü söyledi.

14.04.2009 - 11:29

Fenerbahçe’nin eski sol kanat oyuncusu Erol Bulut, kendisine ait internet sitesinde derbi maçla ilgili değerlendirmede bulundu.

Dünyanın en önemli derbileri arasında üst sıralarda yer alan Galatasaray Fenerbahçe karşılaşmasının futboldan çok yaşanılan olaylarla tarihteki yerini aldığını belirten Erol, ''Büyük bir reklam ve tanıtım olarak kullanabileceğimiz bu maçı yine bize özgü bir şekilde boşa harcamayı, hatta aleyhimize çevirmeyi başardık. Ben yurt dışında futbol yaşantısını sürdüren biri olarak bundan büyük bir üzüntü duydum.

Takım arkadaşlarımla birlikte izlediğim maç sırasında ve sonrasında, utancımdan yerin dibine girdim. Arkadaşlarımın bana sorduğu sorulara yanıt vermekte zorlanırken, aynı soruların yanıtlarını benim bile bilmediğim gerçeğini onlara açıklayamadım.''

Erol, Fenerbahçe taraftarı olduğunu vurgulayarak, ''Fenerbahçe, renklerine gönül verdiğim, eskiden formasını giydiğim kulübüm. Her zaman hizmete hazır olduğum bir çatı. Ama ilk kez bu maçı izlerken Türkiye'de futbol oynamadığım ve Fenerbahçe forması giymediğim için sevindim'' ifadelerini kullandı.

Erol Bulut, derbide yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu ifade ederek,''Nedir paylaşılamayan? Futbol ne? İzleyenlere keyifli dakikalar geçirtmek değil midir asıl amaç? Sizce dünkü maçı ve maç sonrasını izleyenler bundan mutlu olmuşlar mıdır? Hiç sanmıyorum. Bu sahada mücadele eden futbolcuların her biri minik futbolcu adaylarının idolleri. Gençler, yeni yetişen futbolcular, bu davranışları mı örnek alacaklar kendilerine'' diye konuştu.

Fenerbahçe'de oynadığı zaman, büyüklerinin tribünleri ve sahada yaşanılan gerginliği eleştirdiklerini ve kendi zamanlarındaki dostlukları anlattıklarını söyleyen Erol, ''Şimdi baktığımda bizim zamanımız bugüne göre çok daha iyiydi. Demek ki her geçen gün daha da kötüye gidiyoruz. Bu kötü gidişe kim dur diyecek? Ya da gerçekten dur denmek isteniyor mu? Umarım bu tip olaylar son bulur. Futbolun bir seyir oyunu olduğunun farkına varılır. Ezeli rekabet ve ebedi dostluk gerçek anlamlarını bulur'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...