NTV

Ersun Yanal istifa etti

Spor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Fenerbahçe Kulübü, Ersun Yanal'ın istifa mektubunun kendilerine ulaştığını açıklarken, katkılarından dolayı Yanal'a teşekkür etti.

Fenerbahçe'de şok ayrılık.

Teknik Direktörü Ersun Yanal görevini bıraktığını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon takımın başına getirilen tecrübeli teknik adam, sarı-lacivertlileri şampiyonluğa taşımıştı.

Ersun Yanal istifasıyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:
"Fenerbahçe Kulübü'nde çalıştığım süre boyunca teknik direktör olarak görev almaktan büyük onur duydum. Göreve geldiğim sezon takımımı şampiyon yapmış bir teknik adam olarak bugünkü koşullarda görevime devam etmem mümkün değildir.

Teknik direktörlüğüm süresince bana destek veren Fenerbahçe taraftarına, yönetimine, medya ve spor kamuoyuna teşekkür ederim. Ülke futboluna her düzeyde katkıda bulunmaya devam edeceğim.

İlkeler, kazandığımız ve kazanacağımız paradan her zaman daha üstündür ve başarı için olmazsa olmaz koşuldur."

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA
Öte yandan Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Ersun Yanal'ın istifa mektubunun kulübe ulaştığı bildirildi.

Yanal'ın istifa açıklamasının ardından, buna dair henüz resmi bir belge gelmediği için bir süre sessiz kalan sarı-lacivertli kulüp, istifa mektubunun saat 19.15 itibarıyla kulübe ulaştığını duyurdu.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörü Sayın Ersun Yanal'ın görevinden ayrıldığına dair istifa mektubu, 9 Ağustos 2014 tarihinde saat 19.15 itibariyle tarafımıza ulaşmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak Sayın Ersun Yanal'a kulübümüze bugüne kadar sağladığı katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşantısında başarılar dileriz."