Eskişehirspor'un Galatasaray'dan transfer ettiği golcü futbolcu Ümit Karan, Vali Mehmet Kılıçlar'ı ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sakatlığı nedeniyle sezonun ilk yarısını kapattığını, yakında iyileşeceğini kaydetti.

Takım arkadaşlarını yalnız bıraktığı için üzüldüğünü ifade eden Karan, şöyle konuştu:
"Ligin ikinci yarısında ben ve diğer arkadaşlarım sakatlıktan kurtulacak. Şu anda tedavim devam ediyor. Yavaş yavaş koşulara başlayacağım. Ama henüz istediğim seviyede değilim. İnşallah ikinci yarının başından itibaren iyi hale gelmiş olacağım. Futbolcular için en üzücü olay sakatlıktır. Düşmanımızın başına gelmesini istemeyiz. Futbolu, atmosferi ve taraftarı özledim. İkinci yarı en iyi şekilde yeşil sahalara döneceğim. Takımda önemli oyuncular sakatlandı. Bu durumda oynamayan arkadaşlarımızın eline forma şansı geçiyor. Bizlerin yerine oynayan arkadaşlarımız da şu ana kadar çok iyi performans gösterdiler. Sivasspor maçına baktığımız zaman, zor şartlarda oynamak kolay değildi. Biz o arkadaşlarımıza, ancak dışarıdan destek verebiliyoruz. Bu onlar için büyük bir fırsat.

Eskişehirspor forması giymek herkese nasip olmaz. Biz sezona iyi başladık. Başladığımız gibi devam edebilseydik şu anda çok daha iyi yerlerde olabilirdik. Ligin ikinci yarısı çok daha iyi olacağız."