Es Es-Milan kardeş takım oluyor

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, İtalya'nın Milano kentinde 28 Nisan'da düzenlenecek törenin ardından Eskişehirspor ile Milan kulüplerinin kardeş takım olacağını bildirdi.

23.04.2010 - 18:00

Es Es-Milan kardeş takım oluyor

Halil Ünal, düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un Turkcell Süper Lig'in son iki haftasında yaptığı maçlarda talihsiz yenilgiler aldığını belirterek, Süper Lig'de sahada mücadele etmeyen takımlarını maç kazanma şanslarının olmadığını kaydetti.

Ligde her takımın birbirini yenecek güçte olduğunu ifade eden Ünal, şöyle konuştu:
"Maçın başlama düdüğünün ardından maçı kazanmak için gereken mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Futbolcularımız büyük takımların maçlarına daha iyi hazırlanıyorlar. Denizlispor ve geçen hafta Ankara deplasmanında yaptığımız Ankaragücü maçında iyi mücadele etmedik. Eskişehirspor'un bütün takımları yenebilecek gücü var. 26 Nisan'da çok önem verdiğimiz Trabzonspor maçına çıkacağız. Ligde geride kalan 4 maçın üçünü kazanmak istiyoruz. Önümüzdeki yıl çok önemli işler yapmak istiyoruz. Gelecek yıl için gerekli takviyelerle kadro iyileştirmesi yapacağız."
        
"MILAN İLE KARDEŞ KULÜP OLACAĞIZ"
Halil Ünal, takımın iyiliği için sözleşmesi uzatılması gereken futbolcuların sözleşmelerini yenilediklerini belirterek, Eskişehirspor'un gelecek yılın plan ve projelerini uygulamaya başladığını bildirdi.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile görüşmeler yaptıklarını anlatan Ünal, şöyle devam etti:
"Yönetim kurulu toplantımızın ardından kesin kararımızı vereceğiz. Eskişehirspor, dünya kulübü olmak için temeller atıyor. Dünyanın önde gelen kulüplerinin yaptığı işleri yapmak istiyoruz. İtalya'nın Milan Kulübü ile Milano'da 28 Nisan'da düzenlenen bir törenin ardından kardeş kulüp olacağız. İstanbul'un adeta derebeyi olan kulüplerine diz çöktürecek bir kulüp olmak için adımları atmaya başladık."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...