Es Es'in hedefi UEFA!

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, hedeflerinin Süper Lig'de ilk 4'e girip UEFA Kupası'na katılmak olduğunu söyledi.

15.11.2009 - 15:43

Kulüp Başkanı Halil Ünal, UEFA'ya katılmaları halinde futbolcularına 1.5 milyon dolar ekstra prim vereceklerini belirtti. Türkiye Kupası'nda da iddialı olduklarını ifade eden Kırmızı-siyahlı kulübün başkanı Halil Ünal şöyle konuştu:

"Eskişehirspor hedefini sezon başında koydu. Oyunculara maç başı ve galibiyet primi haricinde ilk dörde girerek UEFA Kupası'na kaldıkları takdirde ekstra 1.5 milyon dolar para ödemeyi şahsım ve yönetim kurulumuz takım kaptanı Ümit Karan'a taahhüt etti. Ümit Karan da arkadaşları ile bir toplantı yaparak, bunu anlattı. Bütün futbolcular bunun bilincinde. Bütün hedefimiz UEFA'ya katılabilmek. Bunun da iki şekli var. İlk dörde gireceksiniz. Yok öyle yapamıyorsanız ,Türkiye Kupası'nı alacaksanız. Ligi, bu hedeflerimiz doğrultusunda üst sıralarda bitirmek istiyoruz. Ama bu yıl kesinlikle kupayı bırakmayacağız, sonuna kadar asılacağız. Kadromuzun yeterli olduğunu düşünüyorum."

LAF OLSUN DİYE TRANSFER YAPMAYIZ

Ligin devre arasında eksik görülen yerlere futbolcu transfer edeceklerini belirten Halil Ünal, faydalı olduğuna inandıkları futbolcuyu renklerine bağlayacaklarını söyledi. Ünal, "Eksik gördüğümüz mevkiler için görüştüğümüz futbolcular var. Ancak Eskişehirspor bu saatten sonra laf olsun diye transfer yapamaz. Gerçekten gelecekte kendisine faydalı olacağını düşündüğü, eksik gördüğü mevkiye nokta transferler yapmak zorunda. Yurt içinde ve yurt dışında ekiplerimiz izliyor. Son olarak da kendim izleyeceğim. Artık böyle bir transfer politikasını benimsiyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...