Eski düşmanlar karşı karşıya

Barcelona ile Juventus'u karşı karşıya getirecek Şampiyonlar Ligi finali eski düşmanlıkları da yeniden canlandıracak. Zira Barcelona’lı Luis Suarez karşısında, ırkçı tacizde bulunduğu Patrice Evra ile omzundan ısırdığı Giorgio Chiellini'yi bulacak.

Ntvspor 02.06.2015 - 11:32

Eski düşmanlar karşı karşıya

Barcelona ile Juventus'u karşı karşıya getirecek Şampiyonlar Ligi finali, ilginç bir hikayeyi de içinde barındırıyor. Zira Barcelona’lı Luis Suarez, karşısında, geçmişte büyük sorunlar yaşadığı 2 Juventus’lu oyuncuyu bulacak. Bu oyunculardan biri, Suarez'in, Dünya Kupası sırasında ısırdığı İtalyan savunmacı Giorgio Chiellini.


Suarez, Chiellini'yi ısırınca, 9 milli maçtan men edilmiş; 4 ay da futboldan uzaklaştırılmıştı. Chiellini dev final öncesi, Suarez ile arasında bir sorun olmadığını ve golcü oyuncunun elini sıkacağını söyledi.

Uruguaylı golcü ile bir başka Juventus’lu savunmacı Patrice Evra arasında da hiç de hoş anılar yok. Suarez, Liverpool forması giydiği dönemde, o sırada Manchester United'ın başarısı için mücadele eden Evra'ya ırkçı tacizde bulunduğu gerekçesiyle 8 maç men cezası almıştı. Evra, Suarez'in cezasının bitiminde, Liverpool ile United'ı karşı karşıya getiren maç öncesi, golcü oyuncunun elini sıkmaya yanaşmamıştı. Fransız oyuncu, finalde Suarez'in elini sıkma sözü verdi. Buna karşın öfkesi hala geçmiş değil. Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Evra; "Deri rengimle gurur duyuyorum. Final öncesi Suarez'in elini sıkacağım. Ama maç boyunca sahada sürekli varlığımı hissedeceğinden emin olabilirsiniz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...